GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2022 16:26   Güncelleme : 07-01-2022 16:26

Cumhuriyet Halk Partisi Heyeti Suruç Halkının Sorunlarını Dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir ve beraberindeki heyet Suruç İlçesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Heyeti Suruç Halkının Sorunlarını Dinledi


Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Emine Gizem Çetiner, Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetim Kurlu Üyeleri Cumhuriyet Halk Partisi Suruç İlçe Başkanı Servet Gören, Karaköprü İlçe Başkanı Yusuf Ziya Ural, Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Alagöz, Eyyubi'ye İlçe Başkanı Ahmet Açmaz, Akçakale İlçe Başkanı İsa Özgenç’ten oluşan heyet Suruç İlçesinde açılış programı ve ziyaretlerde bulundu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir ve beraberindeki heyet Suruç İlçesinde ilk olarak Zeki Toprak’ın ERKUNT Suruç Traktör bayisinin açılış programına katıldı.

Açılışı Milletvekili Aydınlık, ve beraberindeki heyet birlikte Gerçekleşirdi.

 

Açılışın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir ve beraberindeki heyet Suruç İlçe merkezinde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

 

Ülke genelinde olduğu gibi Suruç İlçesinde de ekonomik yönden büyük sıkıntı yaşayan esnaf ve vatandaşlar sorunlarını Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık’a anlattı.

 

Milletvekili Aydınlık’a sorununu ileten esnaf: “Sayın Vekilim borçlarımızı ödeyemiyoruz. Bağ-Kurumuzu, Elektriğimizi, vergilerimizi ödeyemiyoruz. Araçlarımıza yakıt alamıyoruz.

Ülkemizde her şeye her gün zam yapılıyor. Zamların hızına yetişemiyoruz. Sattığımız ürünleri yeniden alıp yerine koyamıyoruz. Pandemi döneminde 25 Bin TL Esnaf destek kredisi çektim. 25 bin kredim 35 TL oldu. Kredilerimi ödeyemiyorum. Esnaf olarak çok zor durumdayız” dediler.