ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 07-01-2022 17:25   Güncelleme : 07-01-2022 21:01

Şanlıurfa'da Fuhuş Operasyonu: 14 Sınır dışı- 12 Ev Hapsi

Şanlıurfa'da gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda mahkemeye çıkarılan 12 kişiye ev hapsi cezası verildi. Suça karışan 14 yabancı uyruklu kadın ise sınır dışı edildi.

Şanlıurfa'da Fuhuş Operasyonu: 14 Sınır dışı- 12 Ev Hapsi

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından geçtiğimiz gün gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda 26 kişi gözaltına alındı. İfadeleri alınan yabancı uyruklu 14 kişi İçişleri Bakanlığı genelgesi gereği sınır dışı edildi. 12 kişiye ise ev hapsi cezası verildi.

Olay geçtiğimiz gün Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde  gerçekleşti. Düzenlenen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 26 zanlıdan 14’ü sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. 

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Akçakale ilçesinde “Fuhşa teşvik, aracılık ve yer temin etmek” suçlamalarıyla haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucunda 26 zanlı gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 26 zanlıdan 14'ü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

14 yabancı uyruklu kadın sınırdışı edildi. 12 kişiye ise ev hapsi yaptırımı uygulanması kararı verildi.

Tahkikat devam ediyor.

Haber: İbrahim Uyğur- Nabi Morçiçek- Gaffar Kaymaz