GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2022 21:15   Güncelleme : 11-01-2022 21:15

Şanlıurfa'da Yağışlar Kaç Gün Sürecek?

Şanlıurfa bol yağışlı bir hava kütlesinin etkisi altına girdi. Yağışlar günlerce sürecek.

Şanlıurfa'da Yağışlar Kaç Gün Sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre; Şanlıurfa'da çarşamba, perşembe ve cuma günü yağış bekleniyor. Yağışlar orta şiddette olacak. Hava sıcaklığı 3-9 derece arasında olacak.
12 Ocak, Çarşamba 13 Ocak, Perşembe
14 Ocak, Cuma 15 Ocak, Cumartesi
16 Ocak, Pazar

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege ile Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Akdeniz'in Toroslar Mevkii, Trakya, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı ile yarın (Çarşamba) zamanla Marmara bölge geneli, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadenizin iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Akdeniz, Güney Ege, Marmara'nın kuzey ve batısı, Konya çevreleri ile yarın (Çarşamba) Batı Karadeniz kıyıları, Kırıkkale, Samsun, Amasya ve Çorum çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere kuzey, iç ve batı kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa), Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Akdeniz, Güney Ege, Marmara'nın kuzey ve batısı, Konya çevreleri ile yarın (Çarşamba) Batı Karadeniz kıyıları, Kırıkkale, Samsun, Amasya ve Çorum çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa), Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu ve yağışlı geçmesi bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Trakya ile zamanla bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, akşam saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve batı çevrelerinde zamanla bölge genelinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

BURSA 6°C, 7°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, yarın (Çarşamba) zamanla kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

EDİRNE -3°C, -1°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İSTANBUL 3°C, 4°C

Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı, yarın (Çarşamba) zamanla karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

KOCAELİ 7°C, 8°C

Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı, yarın (Çarşamba) zamanla karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, güney kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, yarın (Çarşamba) zamanla Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Muğla başta olmak üzere bölgenin güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 2°C, 8°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, yarın (Çarşamba) zamanla karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

DENİZLİ 6°C, 12°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR 9°C, 10°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde güneybatısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA 5°C, 10°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölge genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 10°C, 13°C

Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 10°C, 13°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 8°C, 13°C

Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA 4°C, 7°C

Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, yarın (Çarşamba) zamanla yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, yarın (Çarşamba) zamanla kuzey ve batısının yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam Konya, yarın (Çarşamba) Kırıkkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 5°C, 8°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, yarın (Çarşamba) zamanla yüksekleri karla karışık yağmurlu

ESKİŞEHİR 4°C, 6°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, yarın (Çarşamba) zamanla karla karışık yağmurlu

KONYA 3°C, 5°C

Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı, güneyinin yüksekleri yoğun kar yağışlı

SİVAS 3°C, 6°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak yarın (Çarşamba) zamanla iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek yağışların yarın (Çarşamba)kıyılarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 4°C, 6°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, yarın (Çarşamba) zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

DÜZCE 9°C, 10°C

Çok bulutlu yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU 2°C, 6°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, yarın (Çarşamba) zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK 8°C, 9°C

Çok bulutlu yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile yarın (Çarşamba) zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Çorum ve Amasya, akşam saatlerinde Samsun çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA 7°C, 9°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, yarın (Çarşamba) zamanla karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlarım yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ÇORUM 4°C, 7°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, yarın (Çarşamba) zamanla karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlarım yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 9°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlarım yarın akşam saatlerinde il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 11°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, Erzurum, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile zamanla kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeydoğusunda sis hadisesi bekleniyor.

ERZURUM -7°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) aralıklı kar yağışlı

KARS -11°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

MALATYA 4°C, 7°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

VAN -6°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 5°C, 10°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP 5°C, 9°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT 5°C, 10°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 8°C, 10°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına; Batı Karadeniz, Güney Ege ve Batı Akdeniz’de fırtına; Doğu Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, zamanla batısı karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7, batısı 8; Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar doğusu güneydoğudan 3 ila 5, yer yer 6 yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren batısı 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Batı Karadeniz’de 2,0 ila 3,0 m, batısında 3,0 ila 4,0 m, Görüş: Orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere yağmurlu zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, yer yer 9 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m, yer yer 4,0 m, Görüş: Zayıf.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Kuzey Ege’nin kuzeyi kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, bugün (Salı) akşam saatlerinde güneyi güneybatıdan, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 5 ila 7, öğle saatlerinden sonra kuzeyi 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0 m, Kuzey ve Orta Ege’de 3,0 ila 4,0 m, yer yer 5,0m, Görüş: Zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, çok kuvvetli yer yer şiddetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatıdan, yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar doğusu güneydoğudan 5 ila 7, bugün (Salı) akşam saatlerinde 6 ila 8, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, doğusu ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde geneli güneydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, batısında 2,0 ila 3,0 m, bugün (Salı) akşam saatlerinde 3,5 m; Görüş: Orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, zaman zaman güneyi güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50m; Görüş: İyi, pus anında orta, sis anında zayıf.