KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 11-01-2022 21:21   Güncelleme : 11-01-2022 21:35

Şanlıurfa'daki Balıklıgöl Lalelerle Donatılıyor

Balıklıgöl'e yüzlerce lale soğanı ilkbaharda renk vermek üzere toprakla buluşturuldu. ilkbaharda Balıklıgöl rengarenk kokacak.

Şanlıurfa'daki Balıklıgöl  Lalelerle Donatılıyor

Dünya’nın “en büyük doğal akvaryumu” olarak bilinen, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Balıklıgöl’de lale soğanları toprakla buluşturuldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri bir döneme adını veren lalelerin Halil-ür Rahman’da dikimine başlandı.

Toprakla buluşan binlerce lale soğanı, bahar mevsiminde Şanlıurfa’nın güzelliğine ayrı bir renk katacak.

10 FARKLI NOKTADA 130 BİN ADET LALE SOĞANI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekiplerinin çalışmaları neticesinde kent merkezindeki park, bahçe, kavşak ve meydanlara 130 bin adet lale soğanı dikimi yapıldı.

Bahar mevsiminin gelmesiyle filizlenecek olan lale soğanları Nisan ayı ile birlikte dikildiği yerde bir renk cümbüşü oluşturacak.

11 Nisan Şehir Parkı, Cumhuriyet Parkı Sosyal Tesisleri, Sakıp’ın Köşkü, GAP 3. Etap, K4 Kavşağı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çevresi,  Urfa City AVM kavşağı, ŞUTİM kapalı yüzme havuzu önü, Akçakale çevre yolu Kuyubaşı kavşağı, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bulunan alanda lale soğanlarını toprakla buluşturdu.