GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-01-2022 12:58   Güncelleme : 12-01-2022 12:58

Suruç'ta Enerji Hatları Güçlendiriliyor

Suruç'ta artan ihtiyaca binaen enerji hatları güçlendiriliyor.

Suruç'ta Enerji Hatları Güçlendiriliyor

 

Şanlıurfa Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş Suruç ilçesinde merkez ve Aligör mahallesinde belirlenen noktalarda ve İlçenin gelişiminden dolayı enerjiye olan ihtiyacın artması sebebiyle elektrik nakil hatlarını güçlendirme çalışmalarına başladı.

 

Müjdeyi Kaymakam ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş verdi.Suruç'un enerji sorununu yakından takip ettiklerini belirten Başkan V.Aktaş DEDAŞ’ın Suruç merkezi ile kırsal mahallerine kesintisiz enerji verilebilmesi için enerji hatlarını güclendirme çalışmalarına başladığını vurguladı.

 

Başkan V.Aktaş açıklamasında "Enerji kesintilerinin yaşandığı ilçe merkezinin bir kısmı ve Aligör mahallesinde güçlendirme çalışması yapılacak.

Vatandaşlarımız kış aylarını yaşadığımız bu süreçte rahat edecek ve enerji noktasında sıkıntı yaşamayacak, DEDAŞ ile sürekli görüşme halindeyiz vatandaşlarımızdan gelen talepleri yerinde değerlendiriyoruz, çözümü noktasında gereğini yapıyoruz ilçede yapılacak olan enerji yatırımları ile beraber enerji noktasında sıkıntı yaşanmayacak arızalar en asgari seviyeye düşecek " dedi.

 

Öte yandan Enerji hatlarını güçlendirmek için kolları sıvayan Şanlıurfa Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş Suruç ilçesinde olan yatırımlarda 2 adet 1250, 2 Adet 1000, 2 adet 630 olmak üzere 6 adet toplamda 5.760 kVA gücünde trafo tesisinin yapılacağını belirtti. 

 

Yetkililerinden alınan bilgiye göre " İlçenin gelişiminden dolayı enerjiye olan ihtiyacın artması ,Enerji hatlarının güçlendirilmesi sebebiyle montajı yapılacak olan trafolarla ilçenin Elektrik Enerji̇sine önemli ölçüde katkı sağlayacağı ve enerji kesintilerinin ciddi ölçüde azalacağı ifade edilerek ,Enerji hatlarının güçlendirmesiyle beraber özellikle kırsal bölgelerde şirket tarafından yapılan planlı bakım ve onarım çalışmalarında arızaların fazla olduğu bölgelerde ciddi derecede düşüşlerin olduğu gözlenmiştir " denildi.