ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 15-01-2022 22:50   Güncelleme : 15-01-2022 22:50

Başkan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na Urfa'da Söylediği Sözlerle Yüklendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ana muhalefet liderinin Şanlıurfa'da sarfettiği bedava elektrik sözleri üzerinden yüklendi.

Başkan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na Urfa'da Söylediği Sözlerle Yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Elektriğin yönetimi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında Bay Kemal" dedi.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Şanlıurfa'da "Bize Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını verin, elektriği bütün çiftçilere bedava vereceğiz" söylemlerini hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:

"Aydın aynı zamanda tarım kenti mi? Çiftçilerimiz burada mı? Aramaya gerek yok Bay Kemal, 2023-2024'ü de beklemeye de gerek yok. Hadi bakalım sen şimdi Aydın'da belediye başkanına ver talimatı. Eğer yapabiliyorlarsa hodri meydan. Aydın'da elektrik çiftçimize ücretsiz olarak verilsin. Öyle mi? Hadi görelim. Az önce ben Sayın Belediye Başkanı'na bir nükte yaptım. Dedim ki 'Elektriği ücretsiz vermeye başladınız mı?' O da bana nükte ile cevap verdi tabii. Çünkü olacak iş değil.

Ya bu Bay Kemal'in dünyadan haberi yok. Elektriğin şu anda yönetimi kimde? Belediyelerde mi? Elektriğin yönetimi bizde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında Bay Kemal. Sen bunu da bilmeyecek kadar cahilsin. 14, 15 tane büyükşehir sende Bay Kemal. Hadi ver talimatı da bedava elektriği benim çiftçime versinler. Bunun hesabını sormaya var mıyız? Söyleyin, versinler bedava elektriği. Böyle bir yetkileri var mı? Böyle bir hakları var mı? Biz bu tür yalanlardan çok bıktık, çok çektik ama bunların hesabını 2023 haziranında gelin beraber soralım."

Haber: İbrahim Uyğur- Nabi Morçiçek-Gaffar Kaymaz

UYGUR MEDYA GURUBU UYGUR MEDYA GURUBU