SİYASET
Giriş Tarihi : 17-01-2022 10:01   Güncelleme : 17-01-2022 10:01

Urfalı Bakan Hakkında Şok Çıkış!

Atilla Yeşilada'dan çok konuşulacak Nurettin Nebati çıkışı! Ekonomist Atilla Yeşilada, son yazısında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin enflasyon çıkışına değindi.

Urfalı Bakan Hakkında Şok Çıkış!

Milli Gazete'de yer alan habere göre; "Her zaman dolar ve altın yorumlarıyla gündeme gelen Ekonomist Atilla Yeşilada bu kez enflasyonla ilgili yazı kaleme aldı. Yeşilada Bakan Nebati'nin sözleri ile ilgili tebessüm ettiren ifadeler kullandı. Nebati’nin enflasyon mesajlarına dikkat çeken Atilla Yeşilada, yazıda şunları söyledi:  

ENFLASYON ÜZERİNDEN ELEŞTİRİ

 “Öylesine rahatladım ki, aylık enflasyon Ocak’ta düşecek. Yıllık ise yaz aylarında gerileyecek. 2023 Haziran seçimlerine tek haneli enflasyonla gireceğiz. Abi, yeter ki ekonomin kaptan köşkünde sen kal ya. 2023’de değil 2024’te seçime deflasyon eşliğinde gireriz, ben 2 yıl daha sırtından trafik yaparım.”   Yeşilada, “Enflasyonu yaz aylarında atlatırız' diyen Nebati Abim eminim bu dev araştırma örgütlerinden daha iyi biliyor. Ben onun gözlerindeki ışıltıya bakıyorum zaten” diye yazdı.

BAKAN NEBATİ NE DEMİŞTİ? Bakan Nebati, “Biz şu anda aralık ayının kamburunu taşıyoruz. Yazın gerek gıda fiyatlarındaki gevşeme, ki şu an dünyada bir enflasyon da var, bu ikisinin etkisinin azaldığı bir döneme giriyoruz. Enerji ihtiyacımızın azalması, gıda fiyatlarındaki normalleşmeler bizim artık yeni bir patikaya girdiğimizi gösteren en önemli aylar olacak.” demişti" Milli Gazete

UYGUR MEDYA GURUBU UYGUR MEDYA GURUBU