GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2022 16:44   Güncelleme : 19-01-2022 16:47

Şanlıurfa'da Perşembe günü kar tatili ilan edildi

Şanlıurfa'da aşırı kar yağışına bağlı olarak meydana gelen olumsuz hava koşulları nedeniyle Perşembe günü de tatil ilan edildi.

Şanlıurfa'da Perşembe günü kar tatili ilan edildi

Şanlıurfa Valiliği il Hıfzıssıhha kurulunun aldığı kararı duyurdu. 22 nolu karar da meteoroloji genel müdürlüğü verilerine dayanılarak Perşembe günü tatil ilan edildi. 

Şanlıurfa valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

 

19.01.2022

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden alınan tahminler doğrultusunda; İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle oluşabilecek riskleri en aza indirmek amacıyla 19.01.2022 tarihinde Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah ERİN başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu aşağıdaki hususları karara bağlamıştır. 

 

"1. İlimiz genelinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve kara yolunda oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek sorunlar sebebiyle, öğrencilerimizin ve personelin güvenliğinin sağlanması bakımından, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında 20 Ocak 2022 Perşembe günü bir gün süre ile eğitime ara verilmesine,

 

2. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından; hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlilerinin 20 Ocak 2022 Perşembe günü bir gün süre ile idari izinli sayılmalarına,

 

Oy birliği ile karar verilmiştir."

 

 

UYGUR MEDYA GURUBU UYGUR MEDYA GURUBU