ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 29-04-2022 22:40   Güncelleme : 30-04-2022 06:43

Suruç Yolunun Genişletilmesi İçin Daha Kaç Fehmi Kaplan'ın Ölmesi Lazım?

Şanlıurfa Suruç karayolu çağa ayak uyduramayan dar şeritli yapısı nedeniyle her yıl onlarca Urfalı'nın canına mal oluyor. Karayolunun acil şekilde genişletilmesi isteniyor.

Suruç Yolunun Genişletilmesi İçin Daha Kaç Fehmi Kaplan'ın Ölmesi Lazım?

Şanlıurfa-Suruç karayolu manşetlerden düşmüyor. Hemen hemen hergün trafik kazalarıyla gündeme geliyor. Katil karayolu can almaya devam ediyor.

"AT ARABASI YOLU YETERSİZ KALIYOR"

Devir değişti araçlar hızlandı, yolcular çoğaldı. Ancak Suruç karayolunun şerit sayısı artmadı. Bir zamanların at arabası yolu şimdilerin yükünü taşıyamaz oldu. Bu durum da kaçınılmaz olarak kazalara davetiye çıkarıyor.

BAŞKAN UYĞUR: "DURUM OLDUKÇA VAHİM"

Son olarak önceki gün meydana gelen trafik kazasında Gazeteci Fehmi Kaplan hayatını kaybetti. Durumun oldukça vahim olduğunu belirten Şanlıurfa Kültürünü Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı İbrahim Uyğur bugün Kaplan Köyü'nde düzenlenen taziye merasimine katıldı. Aileye ve yakınlarına başsağlığı diledi.

"YOLUN ACİLEN GENİŞLETİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ"

Olayın Şanlıurfa açısından çok üzücü olduğunun altını çizen Başkan Uyğur, "Başta basın camiası olarak derin üzüntü içerisindeyiz. Pırıl pırıl bir insanımızı daha bu yola kurban verdik. Bu yol modern standartlarda değil. Çağın gereksinimlerini karşılamıyor. Bir Fehmi Kaplan öldü. Bu yolun genişletilmesi için acaba daha kaç Fehmi Kaplan'ın ölmesi lazım. Yetkililerimizden yolun yatırım kapsamına alınarak acilen genişletilmesi talebimizi yineliyoruz" diye konuştu.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR

Başkan Uyğur'un konuşmasını takip eden taziyedeki bazı kişilerin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. 

VATANDAŞLAR  4 ŞERİTLİ YOL İSTİYOR

Vatandaşlar da yolun acilen 4 şeritli hale getirilmesini istediklerini dile getirdi.

Haber: Gaffar Kaymaz

 

 

UYGUR MEDYA GURUBU UYGUR MEDYA GURUBU