KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 12-05-2022 17:23   Güncelleme : 12-05-2022 18:18

Şanlıurfa'da Vakıflar Haftası Kutlamaları Sürüyor

Şanlıurfa'da Mayıs ayı içerisinde başlayan vakıflar haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

Şanlıurfa'da Vakıflar Haftası Kutlamaları Sürüyor

 

Türkiye'de 9-15 Mayıs arası Vakıflar Haftası olarak kutlanıyor. Kutlamalar bugünkü sergi açılışıyla devam etti. Açılışa Vakıflar Bölge Müdürü Mehmet Ali Palalı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Yapılan konuşmalarda vakıf medeniyetinin önemine vurguda bılunuldu. Törende Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy'un mesajı paylaşıldı. Mesajda şu ifadelere yer verildi; "Vakıf geleneğini ve medeniyetini muhafaza ederek gelecek nesillere aktarmayı kendine görev edinen sosyal yardımlaşma ve dayanışma ile vakıf bilincini topluma ve özellikle de gençlere aşılamayı düstur edinen Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak, 40 yıla yakın bir süredir mayıs ayının ikinci haftasında kutladığımız Vakıf Haflası'm hıı yıl "Vakıf Medeniyetinde Sosyal Politikalar, Sosyal Yardımlar ve Paylaşma Geleneği" temasıyla kutluyoruz. 

Selçuklulardan başlayarak Osmanlı'dan günümüze valuflann, toplumsal yapının ayrılmaz parçalarından biri olarak geldiğini hepimiz biliyonız. Biz de insanlığa çok çeşitli kültür ve medeniyet eserleri kazandıran, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini teşkil eden vakıf laınımıum, toplumun geneline yaymayı, ihtiyacı olana yardım etmeyi kendine dert edinen Vakıf emekçileri olarak; sag eliıı verdiğini sol elin görmediği ve bilmediği Vakıf geleneğinin elçileriyiz. Vakıf geleneğini yaşatarak gelecek kuşaklara aktarmak için gecesini gündüzüne kalmış olan vakıf emektarlarıpz. 

O yüzdendir ki ecdat yadigarı tüm eserlerimizi yeryüzü var oldukça yaşatma gayreti içerisinde olacağunızı, nerede yardıma ihtiyacı olan bir kul varsa sıkıntısını çözmede valuf eli olacağımızı belirtir, Genel Müdürlüğümüz ve Bölge Müdürlülderimiz nezdinde bir dizi etkinlikle kutlanan 2022 yılı Vakıf Haftaınızın hayırlı olmasını temenni ediyor, Selamlarımı iletiyorum."

Açılışın ardından misafirler sergi salonunu gezdi.

Kutlamalar devam ediyor.

 

Haber: İbrahim Uyğur-Müslüm Çobanoğlu

 

 

 

 

UYGUR MEDYA GURUBU UYGUR MEDYA GURUBU