SİYASET
Giriş Tarihi : 18-05-2022 18:54

Başkan Karadağ , Halfeti'de Pazarın Nabzını Yokladı

CHP 'li Karadağ , Halfeti 'de Çarşamba  Pazarını Gezdi

Başkan Karadağ , Halfeti'de Pazarın Nabzını Yokladı

 

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ve beraberinde

CHP Halfeti İlçe Başkanı Mehmet Vural ile Halfeti İlçesinde Çarşamba sebze-meyve pazarını ziyaret ederek halkın ve esnafın sorunlarını dinleyerek ; partinin aile destek sigortası başta olmak üzere dar gelirli ailelere  yönelik projelerini paylaştı.

 

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ , beraberinde İl Yöneticileri Ömer  Atbinici , Mehmet Salih Kılıç ve Adnan Öncel ile birlikte Halfeti İlçesini ziyaret etti.

 

Başkan Karadağ ve beraberindekiler CHP Halfeti İlçe Başkanı Mehmet Vural ve İlçe 

 yöneticileri Çarşamba pazarını gezdi.Vatandaşın ve pazarcı esnafının derdini dinledi.

 

Halfeti ilçesinde Çarşamba pazarlarını gezen İl Başkanı Karadağ'a hem pazarcı esnafı hem de alışveriş yapmak için pazara gelen Halfetililer  büyük ilgi gösterdi.

 

Pazarcıların ve halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan CHP heyeti, sorunları dinleyerek parti politikaları hakkında da bilgi verdi.

 

Başkan Karadağ'a pazarcı esnafı satış yapamamaktan, Halfetililer ise artan fiyatlardan yakındı.

 

 

  Pazarcı esnafı  meyve ve sebzeye kar payı koymadıkları halde bile satış yapamadıklarını belirtirken vatandaşlar ise alamadıklarını ifade ettiler. Gelirleri  ve alım güçlerini azaldığını, evlatlarının iş bulamadığı için kahve köşelerinde 

oturduğunu anlatan Halfetililer genel seçimi iple çektiklerini ifade ederek, “ Oy verdik bu hale geldik. Bunlara bir daha oy moy yok!” dedi.

 

HALFETİ'DE PAZARCI ESNAFI  CAN ÇEKİŞİYOR 

 

 

Halkın alım gücünün düştüğü için satışlarının azaldığını belirten Halfeti İlçesindeki Çarşamba pazarındaki esnaflar, “ Sebze ve meyveye kar payı koymadan satış yapıyoruz ama yine de temel gıda ürünlerinin bir kısmı elimizde kalıyor ” ifadelerini kullandılar.CHP heyetinin işyerlerinde görüştüğü beyaz eşya satışı yapan esnaflarda  eldeki ürünü sattığı fiyatla geri alamadıklarını söylediler.

 

 

HALFETİLİLER : ALIM GÜCÜMÜZ YARI YARIYA DÜŞTÜ BAŞKANIM 

 

 

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ve İlçe Başkanı Vural 'ı pazar yerinde gören Halfetililer işsizlik, istikrarsızlık ve hayat pahalılığından muzdarip olduklarını da belirttiler. Pazardaki ürünlerin fiyatlarının her hafta zamlandığına işaret eden vatandaşlar, “Her gün yeni zamlarla uyanıyoruz. Geçen yıl 2 poşet sebze meyve aldığımız parayla bu yıl 1 poşeti bile dolduramıyoruz” dediler.

 

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ yaptığı açıklamada: " Halfeti 'de Çarşamba Pazarı esnafını ziyaret edip sorunlarını dinledik.CHP demek halk demektir. Bugün esnafımız, pazarcımız, vatandaşımız ekonomik sorunlarla boğuşuyor. İktidar hiçbir çözüm üretmiyor. Bizler halkımızın dertlerini biliyoruz, onların sorunlarını dinliyoruz. Esnaf satışların son zamanlarda çok düştüğünden dertli.Sattığı malı aynı fiyattan yerine koyamamaktan şikayetçi.Belirsizlik umutlarını azaltıyor.Bugünlerin de geçeceğine olan inançla biraz olsun morallenmelerini sağlayabildiysek ne mutlu bize." ifadelerine yer verdi.

UYGUR MEDYA GURUBU UYGUR MEDYA GURUBU