GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2022 11:44   Güncelleme : 19-05-2022 11:47

Öğrencilerinden Şanlıurfa İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne Ziyaret

Gençlik Ve Spor Bayramı Dolayısı İle Koleji Öğrencilerinden Şanlıurfa İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne Ziyaret

Öğrencilerinden Şanlıurfa İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne Ziyaret

Şanlıurfa İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Adil Bayraktar ve Şef Birgül Hazer;  19 Mayıs Gençlik ve spor bayramı dolayısı ile ‘Amaç Koleji’ öğretmenlerinden Deniz Kırvar ve bir grup öğrencilerini misafir etti.  Amaç Koleji genç öğrencilerinin yönelttiği soruları yanıtlayan Bayraktar;  Gençlik kavramının ayrı bir önem taşıdığını, genç nüfusumuzu oluşturan bireylerimizin kendilerini ifade edebilen, mesleki hedeflerinde severek yapacağı mesleklerde başarılı olacaklarını dile getirdi.  İletişim becerileri yüksek mesleki bilgilerin yanı sıra kişisel gelişim yolunda ilerlemiş, sağlıklı, sınav not kaygısından çok başarıyı ön plana alan bireyler olarak yetiştirdiğimiz sürece bu genç nüfus avantajının büyük bir kalkınma ve istihdam enerjisine dönüştürülebileceğine inanıyoruz dedi. 

Bayraktar ‘’ Dernek kurmak istiyorum diyen sivil toplum gönüllülerinin en az 7 kişi ile bir araya gelip, dernek kuruluş formunu doldurmaları ve kuruluş amaçlarını detayları ile birlikte belirten dernek tüzüğü ile bulundukları Mülki İdare Amirliğine bildirimde bulunmaları gerekir. Onbeş yaşını bitiren ayırt etme gücüne sahip küçükler; toplumsal, ruhsal, ahlakî, bedensel ve zihinsel yetenekleri ile spor, eğitim ve öğretim haklarını, sosyal ve kültürel varlıklarını, aile yapısını ve özel yaşantılarını korumak ve geliştirmek amacıyla yasal temsilcilerinin yazılı izni ile çocuk dernekleri kurabilir veya kurulmuş çocuk derneklerine üye olabilirler. Oniki yaşını bitiren küçükler yasal temsilcilerinin izni ile çocuk derneklerine üye olabilirler ancak yönetim ve denetim kurullarında görev alamazlar. Çocuk derneklerine onsekiz yaşından büyükler kurucu veya üye olamazlar."dedi.   

Bayraktar; Gençlik spor alanlarında birçok başarıların elde edildiğini ancak bölgede hızla artan genç nüfus sayısı ile birlikte eğitimde istenilen düzeye ulaşmadığını belirten Bayraktar, okul sayımız arttı. Ancak yeterli sayıda değil dedi. Özellikle kız çocuklarının okur düzeyinde istenilen seviyeye ulaşılmadığını vurguladı.

Birgül Hazer ise; ‘’Toplumun ihtiyaçlarına çözüm üretecek ve toplumsal gelişime katkı sunacak; çocukların, gençlerin, kadınların ve dezavantajlı durumda bulunan herkesin hayatlarına dokunacak projesi olan Sivil Toplum Kuruluşlarının www.siviltoplumlailiskiler.gov.tr adresinde bulunan proje rehberinden faydalanarak müracaatlarını gerçekleştirebileceklerini" ifade etti.

’Atatürk’ün gençler için şu sözü çok anlamlıdır;   Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir‘’

HABER:DENİZ KIRVAR

UYGUR MEDYA GURUBU UYGUR MEDYA GURUBU