KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

7 YAŞINDAKİ YUSUF’U YARALAYAN ŞAHISLAR YAKALANDI (VİDEOLU)

Şanlıurfa'da şehir içi halk otobüsünde genç bir kız ile kardeşini, silahla yaralayan şahıslar adliyeye sevk edildi.

7 YAŞINDAKİ YUSUF’U YARALAYAN ŞAHISLAR YAKALANDI (VİDEOLU)

Olay önceki gün Şanlıurfa’nın Ulubatlı Mahallesi'nde meydana gelmişti. İddiaya göre, iki grup arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan tartışma sonucu silahlı kavga çıkmıştı. Kavga eden gruplar, daha sonra pompalı tüfek ve tabancalarla sokak ortasında çatışmıştı.

 

Bu sırada şehir içi taşımacılığı yapan otobüste bulunan Zeliha D., kardeşi 7 yaşındaki Yusuf Kerem D., Ali M. ve İbrahim Halil A. kurşunların hedefi olmuştu. Olaydan habersiz bir şekilde otobüste oturan Zeliha D. Yusuf Kerem D. ve Ali M. ile İbrahim Halil A. vücuduna isabet eden mermilerle yaralanmıştı.

 

Olay minibüsün güvenlik kamerasına saniye saniye yansırken, polis ekipleri, olaya karışan M.S., A.A., Ö.K., M.A., İ.H.A., S.A., A.İ., H.K., Z.A.A., C.B. İ.K. N.K. ile M.D.’yi gözaltına aldı.

 

Olayda kullanılan bir adet pompalı tüfek ile çok sayıda tabanca ele geçirildi. Olayda minibüs içerisinde yaralanan 7 yaşındaki Yusuf Kerem D., M.S.’nin silahından çıkan kurşunlar sonucu yaralandığı öğrenildi. Gözaltına alınan, 13 kişi Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan sorgulamalarının ardından, adliyeye sevk edildi.

 

Yoğun güvenlik önlemleri altından adliyeye getirilen şahıslar, Cumhuriyet Savcılığı tarafından alınacak olan ifadelerinin ardından mahkemeye çıkarılacak.

 

Öte yandan, minibüs içerisinde silahla yaralanan 7 yaşındaki Yusuf Kerem D. hastanede hayat mücadelesi veriyor.

 

HABER: İBRAHİM UYGUR-BURAK TAŞİYAN 

HABERİN VİDEOSU