EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-06-2022 08:25   Güncelleme : 14-06-2022 08:35

AMAÇ KOLEJİ’NDE MEZUNİYET COŞKUSU/ VİDEO         

Okullar kapanırken zorunlu eğitimini tamamlayan Amaç Koleji ; Anasınıfı, 4. 8. ve 12. Sınıf olan geleceğe yön veren yüzlerce öğrenci, mezuniyet töreninde kep attı. Kep atma töreninde gururlu dakikalar yaşandı. Büyük coşku ve heyecanın hakim olduğu mezuniyet töreni coşkuyla kutlandı. 

AMAÇ KOLEJİ’NDE MEZUNİYET COŞKUSU/ VİDEO         

                    

Geleceğe yön veren Amaç Koleji’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul idarecilerinin konuşmalarıyla başlayan programda miniklerin eğitim-öğretim faaliyetleri için yapılanlar ve yapılması gerekenler vurgulandı. Mezun gençlerin milli bilinç ve cumhuriyet gelenekleriyle yetiştirildiği belirtilerek, mezuniyet sevincini sadece velilerin değil tüm okulun yaşadığı söylendi. 

Yoğun kalabalığın bulunduğu törende, Amaç Koleji Mezuniyet Töreni’ne konuklar arasında ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural, Şanlıurfa’ya gönül veren basın camiasından çeşitli medya mensubu yanı sıra mezun öğrencilerle aileleri katıldı. 

Konuşmaların ardından öğrencilere, yemin töreni, mezuniyet ve belgeler takdim edildi. Mezun öğrencilerin dans gösterileri, şiirler ve İngilizce müzikleri ile misafirlere keyifli dakikalar yaşatıldı. Mezuniyet törenine katılan yüzlerce öğrenci kep atarak mezuniyetlerini kutladı. Mezun öğrenciler program sonunda davul zurna eşliğinde halay çekerek eğlendiler. 

Gazeteci :Deniz Kırvar

UYGUR MEDYA GURUBU UYGUR MEDYA GURUBU