SAĞLIK
Giriş Tarihi : 18-06-2022 19:22   Güncelleme : 18-06-2022 20:50

Urfa'da Sağlık Çalışanından Gazeteciye Sansür Girişimi İddiası

Şanlıurfa'da baygınlık geçiren yaşlı adamı haber amaçlı kameraya çeken gazeteci, sağlık çalışanının sansür girişimi ile karşılaştığı iddia edildi.

Urfa'da Sağlık Çalışanından Gazeteciye Sansür Girişimi İddiası

Olay saat 18.30 sıralarında yaşandı. Şanlıurfa'nın haberleri/eyyubiye" class="taglink" title="Eyyübiye Haberleri">Eyyübiye ilçesine bağlı Cami Kebir Mahallesi'nde bulunan Ulu Cami avlusunda yaşlı bir adam baygınlık geçirdi.

Çevredeki vatandaşların haber vermesiyle olay yerine sağlık ekibi sevk edildi. Olayın meydana geldiği yer basın bürosuna yakın yerde. Ofis önünde gerçekleşen olayı gören Gazeteci İbrahim Uyğur kamerasıyla çekim yapmaya başladı.

İddiaya göre, bu sırada görüntülendiğinin farkına varan sağlık ekibi yaralı ile ilgilenmeyi bırakıp gazeteciyi çekim yapmaktan men etmeye çalıştı. Bir süreliğine çekim yapmayı bırakan gazeteci İbrahim Uygur durumdan oldukça rahatsız oldu.

Gazeteci arkadaşlarına tepkisini anlatan İbrahim Uyğur, "Bizler her koşulda sağlık çalışanlarımızı yüceltmeye çalışırken bir sağlık çalışanının gazeteciyi haber yapmaktan alıkoymaya çalışmasına anlam veremiyorum. Asıl işi hasta ile ilgilenmek olan sağlık çalışanının görevini bırakıp gazeteci ile ilgilenmesi hangi kanun ya da hukuk maddesi ile açıklanabilir. Sağlık çalışanı gazetecinin patronu değildir. Bir sağlık çalışanı bir gazeteciye ne yapıp yapmayacağını söyleyemez. Bu yersiz davranışı kınıyorum. Derhal özür dilemeye davet ediyorum!"  şeklinde konuştu.

Öte yandan, banketle sedyeye alınan hasta vatandaş ambulansa hastaneye kaldırıldı. Tedavisine devam ediliyor.

 

Haber: Hacı Gaffar Kaymaz

UYGUR MEDYA GURUBU UYGUR MEDYA GURUBU