KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

JANDARMA'DAN SUÇ ÖRGÜTÜNE DARBE

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde jandarma ekipleri ‘’Kontör ve Para Dolandırıcılığı,sahte savcı,polis,asker,hakim ’’olarak aradığı şahısları takibe alarak operasyon düzenledi. Operasyonda 8 kişi gözaltına alındı.

JANDARMA'DAN SUÇ ÖRGÜTÜNE DARBE

Alınan bilgilere göre olay Şanlıurfa’nın Harran ilçesi Şükürali köyünde faliyet gösteren bir suç örgütünün olduğu bilgisini alan jandarma ekipleri geniş çaplı çalışma başlattı. İddiaya göre Türkiye’nin bir çok ilinde vatandaşları arayarak kendilerini hakim, savcı, asker ve polis olarak tanıtan ve mağdurları çeşitli yollarla kandıran dolandırıcıları jandarma ekipleri teknik ve fiziki takibe aldı.

 

Organize suç örgütü üyelerinin Türkiye’nin çeşitli illerindeki mağdurları arayarak kendilerini hakim, savcı, asker ve polis olarak tanıtarak hesaplarının PKK-Terör örgütünün eline geçtiğini, paralarının güvenliğinin sağlanması için kendilerine verilecek olan banka hesap numaralarına aktarılması suretiyle “Nitelikli Dolandırıcılık” suçunu örgütlü olarak işlediği tespit edilen şahıslara yönelik olarak, yapılan operasyonda 8 kişi gözaltına alındı.

 

T.K, İ.K, H.K, A.K, F.Ü, M.N.K, İ.B ve H.K isimli şahısların ev ve işyerlerinde yapılan arama sonucu (15) cep telefonu, (21) Sim kartı, (12) sim kart bloğu, (1) adet dizüstü bilgisayar, (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (1) adet vın cihazı, (3) adet hafıza kartı, (7) adet kredi kartı, (1) adet hesap cüzdanı, (17.090) TL para, (10) adet ziynet esyaşı, (1) adet tapu senedi, ve (1) otomobil ele geçirilmiş olup, olayla ilgili gözaltına alınan (8) şahıstan (6)’sı tutuklanarak Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.

 

-HABER MERKEZİ-