KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

ŞANLIURFA'DA ŞÜPHELİ PAKET PANİĞE NEDEN OLDU

Şanlıurfa’da Atatürk Bulvarı'ndaki Bulavarında Telefon kulubesi içinde bırakılan şüpheli çanta büyük panik yaşattı. Bir vatandaşın şüpheli paketi fark ederek 155'i aradı. İhbarı değerlendiren polis söz konusu yere gelerek, Bulvar pasajı ve Teknosa mağazası önünde güvenlik önlemi aldı.

ŞANLIURFA'DA ŞÜPHELİ PAKET PANİĞE NEDEN OLDU

Bu sırada olayın cereyan ettiği yerin hemen bitişiğindeki Bulvar pasajı önündeki işyerlerindeki vatandaşlar boşaltıldı. Kısa bir süre sonra olay yerine gelen bomba imha uzmanı ekipler hazırlıklarının ardından şüpheli çantaya fünye bağladı.çantaya Uzatılan fünye ile patlatıldı.

 

Çevredeki vatandaşların korkulu bakışları önünde patlatılan çantanın bir vatandaşın o sırada unuttuğu ve içerisinde hediyelik eşya ve kuru çay olduğu ortaya çıkınca herkes rahat bir nefes aldı.

 

Şüpheli çantanın imhası sırasına kapatılan yol bomba imha uzmanlarının çalışması sonrası trafiğe tekrar açıldı. Yoldan geçen vatandaşlar da bir süre güvenlik şeridi nedeniyle yoldan geçemezken, vatandaşlar bomba imha uzmanlarının çalışmalarını takdirle izledi.

 

Şüpheli çanta sahibi ifadesi alınmak üzere Sarayönü polis merkezine götürüldü. Polisin 155 ihbar hattına gelen her tülü şüpheli paket ihbarını değerlendirdiği öğrenildi.

 

HABER:İBRAHİM UYGUR-ÖMER DODANLI

HABERİN VİDEOSU