EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

ÖZEL ÇAPA KOLEJİ ''SBS’'DE URFA 1.Sİ OLDU

Şanlıurfa Eğitim seviyesi Özel Okulların açılmasıyla her geçen gün eğitim seviyemiz artıyor. Özel Çapa Koleji Eğitim alanında büyük bir başarıya imza atarak SBS’e sınavında Urfa 1.si oldu.

ÖZEL  ÇAPA KOLEJİ ''SBS’'DE URFA 1.Sİ OLDU

Özel Çapa Koleji; 2012’de yapılan SBS sınavında ortalama 471 puanla Doğu ve Güneydoğu’da rekor kırdı.

 

Okulun Türkiye geneli ortalaması Türkçe 20.6, Matematik 17.6, Fen 18.7, Sosyal 18.7 İngilizce 14.2 netle geçerek en üst düzeyde başarısını ispat etti.

 

Türkiye geneli 2012 SBS ortalaması 36 netken Çapa Kolejinin ortalaması 90 net oldu. Kitlesel başarıda Şanlıurfa’daki tüm okulları geride bırakarak ilk yılında 1. oldu.

 

Özel Çapa Koleji Müdürü Mustafa Çakır haber sitemiz  ''urfadabugun.com'a'' yaptığı açıklamada; “Biz Çapa Koleji olarak Eğitime başlarken bunu ve bunun gibi rekorları kıracağımıza inanmıştık. Şimdi hedeflerimize öğrencilerimizle ve Velilerimizle emin adımlarla yürüyoruz.

 

Amacımız Urfa Eğitimindeki kalite çıtasını yükseğe çıkarmak. SBS sınavında bunu en iyi şekilde gördük onun için oldukça mutluyuz, daha ilk yılda birinci olmamız Şanlıurfalıların dikkatini çekmiştir emin bir şekilde geleceğe aynı başarılara imza atacağımıza inanıyoruz.” Dedi.

 

Çapa Koleji iyi bir ortamla öğretmen ve öğrencilerin hayata bakış açılarını farklılaştırmayı ve çalışan öğrenci karakterini daha yakından tanımayı ve faydalı olmayı hedefliyor.

 

HABER:ÖMER DODANLI