GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-09-2023 12:27

BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyaya teşrifini müjdeleyen Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğumunu müjdeleyen Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak tüm İslam aleminin kandilini kutladı. 

 

Başkan Baydilli mesajında, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyayı teşriflerinin 1452. yıl dönümünü idrak etmenin onuru, gururu ve manevi hazzını yaşıyoruz. Rabbimizin ‘Sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım’ hitabına mazhar olan Peygamber Efendimize salat ve selam gönderiyoruz. 

 

Allah'ın affına sığınmak, bağışlanma fırsatı sunan Mevlid Kandili aynı zamanda Müslümanlar arasındaki sıkıntıların ve dargınlıkların giderilmesi için bir vesiledir. Bu mübarek gecede yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin hak katında makbul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

 

Bu mübarek gecenin hemşirelerimiz, ülkemiz ve İslam alemi için hayırlar getirmesini, her türlü sıkıntıdan kurtuluşa, birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum" diyerek tüm İslam aleminin ve hemşerilerinin Mevlid kandilinin kutlu olmasını diledi.

ibrahim uyguribrahim uygur