KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

17 Yaşındaki Tarım İşçisi Av Tüfeğiyle Vuruldu

Eskişehir'de mevsimlik tarım işçisi 40 yaşındaki Ahmet Kurt ile kendisi gibi Şanlıurfa'dan gelen tarım işçileri Ahmet Kaya ve oğlu Emrah Kaya arasında çıkan tartışma, kavgaya dönüştü.

17 Yaşındaki Tarım İşçisi Av Tüfeğiyle Vuruldu

 

Eskişehir'de mevsimlik tarım işçisi 40 yaşındaki Ahmet Kurt ile kendisi gibi Şanlıurfa'dan gelen tarım işçileri Ahmet Kaya ve oğlu Emrah Kaya arasında çıkan tartışma, kavgaya dönüştü. Boğuşma sırasında ateş alan av tüfeğinden çıkan saçmaların kasığına isabet ettiği 17 yaşındaki Emrah Kaya yaşamını yitirirken, jandarma Ahmet Kurt ile ölen gencin babası Ahmet Kaya'yı gözaltına aldı.

 

Olay, bugün saat 10.30 sıralarında, daha önce merkeze bağlı köy olan son yapılan düzenlemeyle mahalle statüsüne kavuşturulan Gündüzler'de meydana geldi. Ahmet Kurt, geçen yıl kendisinin çalıştığı pancar tarlasında çalışan Emrah Kaya ve babası Ahmet Kaya'nın yanına geldi. Ahmet Kurt, baba- oğla iddiaya göre, "Daha önce bu tarlada biz çalışıyorduk. Ekmek paramızı elimizden aldınız" dedi. Kurt ile Ahmet Kaya arasında tartışma çıktı. Kavgaya dönüşen olay sırasında Ahmet Kurt, yakında bulunan çadıra giderek av tüfeğini aldı. Ahmet Kaya da Ahmet Kurt'un elindeki tüfeği almak istedi. Boğuşma sırasında Ahmet Kurt'un elindeki av tüfeği ateş aldı ve babasına yardım etmek isteyen Emrah Kaya kasıklarından vuruldu. Ağır yaralanan Emrah Kaya, 112 ambulansıyla kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'nde doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılmayarak öldü.

 

Jandarma ekipleri Ahmet Kurt ile olaya karışan ölen Emrah Kaya'nın babası Ahmet Kaya'yı gözaltına aldı, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi. - Eskişehir

 

haberler.com