KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Suriye sınırı ateş altında, Yaralılar Şanlıurfa´ya geliyor

Suriye’nin Şanlıurfa’ya sınır köyleri Suriye birliklerinin saldırısına uğradı. Sınır köylerde çok sayıda vatandaşın yaralandığı belirtiliyor. Yaralılar Türkiye’deki hastanelere kaldırılıyor

Suriye sınırı ateş altında, Yaralılar Şanlıurfa´ya geliyor

Şuana kadar yaklaşık 10 yararlının geldiği Şanlıurfa hastanelerine yaralılar taşınıyor. Şanlıurfa’ya gelen yaralılardan birinin öldüğü öğrenildi.

 

Suriye’deki çatışmalarda Türkiye’den giden basın mensuplarının da yaralandığı öğrenildi. Rakka ve Haseki kentleri arasında bir yerleşim merkezinde öğlen saatlerde başlayan operasyonların geç saatlere kadar devam ettiği kaydediliyor.

 

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunana Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl, sınır ötesinde köylerin ağır silahlarla saldırıldığı bilgisine ulaştıklarını söyledi. Yaralıların Akçakale ve Şanlıurfa’ya getirildiğini kaydeden Aygöl, yaralı sayısının artabileceğini ifade etti.

 

AMBULANSLAR SINIRA SEVK EDİLDİ

 Bu arada akşam saatlerinde Şanlıurfa merkezden çok sayıda ambulans sınır bölgelerine sevk edildi. Sınıra sevk edilen ambulanslar aralıklarla kentin çeşitli hastanelerine yaralı taşıyor.

 

Türkiye ambulanslarının yanı sıra Suriye’deki ambulansların da hastanelere yararlı taşıdığı belirtiliyor. Akşam saat 20.00 sıralarında Suriye’ye ait bir ambulans yaralı bir vatandaşı Balıklıgöl devlet Hastanesine getirdi.

 

Hastaneye gelen adı öğrenilemeyen yaralının hayatını kaybettiği öğrenildi. Öte yandan çıkan çatışmada yaklaşık 10 Suriye askerinin öldüğü gelen bilgiler arasında.

 

HABER:İBRAHİM UYGUR-ÖMER DODANLI

HABERİN: VİDEOSU