KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Esrar Kaçakçısı: “Ölü’yü Kurtaramadık, Cenaze Biz Olduk” (VİDEOLU)

Şanlıurfa’da 3 ayrı yerde esrar kaçakçılarına yönelik yapılan operasyonlarda, toplam 165 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirilirken, olaya karışan 8 kişi gözaltına alındı. Cenaze aracında esrar kaçakçılığı yapan bir kişi ise, gazeteciler tarafından sorulan soruya “Ölü’yü kurtaramadık” diye cevap verdi.

Esrar Kaçakçısı: “Ölü’yü  Kurtaramadık, Cenaze Biz Olduk” (VİDEOLU)

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa-Diyarbakır yolu üzerinde uygulama yapan Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır istikametinden İzmir istikametine gitmekte olan M.S. yönetimindeki 35 AP 8333 plakalı özel bir şirkete ait cenaze aracını durdurarak arama yaptı.

 

Ekipler, cenaze aracı içerisinde yaptığı aramada, 110 kilo esrar maddesi ele geçirdi. Olaya karışan cenaze aracı sürücüsü M.S. ile yanında bulunan S.B. ile cenaze aracına öncülük eden Y.E., H.D. ve F.D. gözaltına alındı. Bunun yanı sıra Kaçakçılık ekipleri, aynı gün içerisinde yaptıkları uygulamada, iki otomobilde daha arama yaptı.

 

Yapılan aramalar sonucunda toplam 55 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirdi. Olaya karışan Y.Y., S.A. ve M.H. gözaltına alındı. Gözaltına alınan 8 kişi ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

 

Burada işlemleri tamamlanan 8 şahıs, haklarında düzenlenen kaçakçılık suçundan adliyeye sevk edileceği sırada ekip otosuna bindirilirken, gazetecilerin neden başka araçta değil de cenaze aracında sevkiyat yapıyordunuz sorusuna zanlı, “ölü’yü kurtarırız dedik ama kurtaramadık, cenaze biz olduk biz” diyerek cevap verdi.

 

Şahıslar daha sonra haklarında düzenlenen “esrar kaçakçılığı” suçundan adliyeye sevk edildi.

 

HABER: İBRAHİM UYGUR 

 

HABERİN VİDEOSU