GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-08-2022 07:12   Güncelleme : 24-08-2022 12:24

Milletvekili Aydınlık, Diyarbakır’da Vatandaşların Acılarını Paylaştı

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, önceki gün Gaziantep-Nizip karayolunda meydana gelen ve Mardin’in Derik İlçesinde meydana gelen trafik kazalarında yaşamını yetiren 4 Diyarbakırlı vatandaşımızın ailelerini ziyaret ederek, başsağlığı diledi.

Milletvekili Aydınlık, Diyarbakır’da Vatandaşların Acılarını Paylaştı

Önceki gün Gaziantep-Nizip karayolunda meydana gelen ve Mardin’in Derik İlçesinde meydana gelen trafik kazalarında 41 vatandaşımız yaşamını yetirdi çok sayıda vatandaşımızda yaralandı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık’ı Kazalarda vefat eden 4 Diyarbakırlı vatandaşımızın ailelerini ziyaret etmesi için görevlendirdi.

 

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesi ile Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Öğlen saatlerinde Diyarbakır’a gitti. Milletvekili Aydınlık, CHP Diyarbakır İl Yöneticileri ve CHP Siverek İlçe Başkanı Mehmet Ayıp Demirbüken ile birlikte, Mardin’in Derik İlçesinde meydana gelen trafik kazasında vefat eden Necla Önen’in ailesini Gaziantep-Nizip karayolunda meydana gelen trafik kazasında vefat eden Nurhan Tanrıkulu’nun ailesini, Gaziantep-Nizip karayolunda meydana gelen trafik kazasında vefat eden Muhammed ve Abdurrahman Erbek’in ailelerini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Ailelere acılarını paylaştığını ileten Milletvekili Aydınlık, Telefon numarasını da ailelere vererek her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

 

Taziye ziyaretlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek, Hastane Başhekimi Muhammet Asena ile birlikte, Gaziantep-Nizip karayolunda meydana gelen ve Mardin’in Derik İlçesinde meydana gelen trafik kazalarında yaralanan vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

 

 

 

ibrahim uyguribrahim uygur