KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

KARAKÖPRÜLÜLER BAKANLARI BEKLİYOR

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesince hayata geçirilecek projelerin toplu temel atma töreni için Devlet Bakanlarının Beldeye gelecek olması Karaköprü’lüleri oldukça sevindirdi.

KARAKÖPRÜLÜLER BAKANLARI BEKLİYOR

Karaköprü Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan projelerin (Spor Kompleksi, Akpınar Deresi 2.etap Peyzaj) temel atma töreni için önümüzdeki günlerde Beldeye gelecek olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile diğer Bakanlar ve bölge milletvekillerimizin katılacağı bir dizi açılış ve incelemelerde bulunacaklar.

 

Karaköprü için çok önemli olan bu projelerin beldeye kazandırılacağını ve Bakanların temelini atacağı projeler için Karaköprü’de yaşayan vatandaşlar, esnaflar oldukça sevinçle karşıladılar. Görüşlerini belirten vatandaşlar yapılacak olan spor kompleksinin faaliyete geçmese ile birlikte başta çocukların ve gençlerin sporla buluşacağını dile getirerek projeden umutlu olduklarını belirterek Akpınar Deresinin 2. ve 3. etap Peyzaj’ının bitmesiyle Karköprü’nün çehresinin tamamı ile değişeceğini dile getirdiler.

 

Karaköprü Belediye başkanlığı tarafından projelendirilen ve ihalesi yapılan çalışmalar temel atma töreni sonrası en kısa bir sürede Karaköprü’lülerin hizmetine sunulacaktır.

 

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ TEMELİ ATILACAK PROJELER SPOR KOMPKLEKSİ

 

*1 Adet Yarı olimpik Yüzme Havuzu

 

*2 Adet Tenis Kortu

 

*1 Adet Basketbol Sahası

 

*1 Adet Çim Saha

 

*1 Adet sosyal tesis ve otopark

 

DERE PROJESİ

 

*4 Adet çok amaçlı spor sahası

 

*1 Adet Tenis Kortu

 

*1 Adet Halı Sahası (Sentetik)

 

*1 Adet Koşu Parkuru

 

*Fitnes ve Çocuk Oyun Alanları

* 7 km lik (170 bin m²) park bahçe peyzaj alanı