GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2022 11:30

Goodyear ile NASCAR'dan ″iş ortaklığına devam″ vurgusu

Goodyear Yönetim Kurulu Başkanı Richard J. Kramer: "NASCAR ile olan ilişkimize verdiğimiz önem de ürettiğimiz her bir Goodyear Eagle yarış lastiğinde sunduğumuz kalite, performans ve üstün mühendislikle yansıtılıyor"

Goodyear ile NASCAR'dan ″iş ortaklığına devam″ vurgusu

İSTANBUL (AA) - The Goodyear Tire & Rubber Company ve NASCAR, aralarında imzalanan yeni, çok yıllık anlaşmayı duyurdu.

Yeni anlaşma ile Goodyear, NASCAR'ın üst düzey üç ulusal yarış serisinin özel lastik tedarikçisi olmaya devam edecek.

Goodyear'den yapılan açıklamaya göre, anlaşma ile Goodyear'in "NASCAR'ın Resmi Lastiği" unvanı ve NASCAR'ın Darlington Raceway'de düzenlenen Resmi Throwback Weekend Cup Serisi yarışı olan Goodyear 400'ün isim sponsorluğu devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Goodyear'in Yönetim Kurulu Başkanı Richard J. Kramer, şunları kaydetti:

"Otomobil yarışı, üretim tesislerimizden dünyanın dört bir yanındaki ofislerimize kadar kültürümüzün içine işlemiş bir kavram. NASCAR ile olan ilişkimize verdiğimiz önem de ürettiğimiz her bir Goodyear Eagle yarış lastiğinde sunduğumuz kalite, performans ve üstün mühendislikle yansıtılıyor. Yarış pistindeki performansımız, bu sporun başarısında aktif bir rol oynuyor ve tüketicilere yönelik lastiklerimizin geliştirilmesinde de ilham olarak performansı ve inovasyonu bir sonraki seviyeye taşıma taahhüdümüzün altını çiziyor."

NASCAR Başkanı Steve Phelps de anlaşmayla ilgili, "Goodyear 1954 senesinden bu yana NASCAR'ın güvenilir ortaklarından biri olmuş ve dünyanın en iyi yarış deneyimi sunma konusundaki ortak hedefimize ulaşmada kritik bir rol oynamıştır. 25 yıldan uzun bir süredir, Goodyear Eagle lastikleri stok arabaları yarış pistlerine bağlayan tek bileşen olmuştur. Devam eden ortaklığımız sınırları zorlamamıza ve gelecek nesiller için yarış ürünlerimizde yenilikler yapmamıza olanak sağlayacak."yorumunu yaptı.

- Yaklaşık 70 yıllık iş birliği

NASCAR yaklaşık 70 yıldır Goodyear yarış lastikleri mühendislerinin yarış pistlerinin en yorucu ve zorlayıcı koşullarına uygun lastikler geliştirmesi, üretmesi ve tedarik etme süreçlerinde bir deneme alanı görevi görüyor.

Yarış koşullarına dayanıklı ve yüksek performanslı teknoloji, aynı zamanda sektörde yeniliklere öncülük ederken, Goodyear'in tüketicilere yönelik lastiklerini de farklı kılıyor.

Goodyear ve NASCAR'ın yaklaşık 70 yıllık iş birliği, ortak rekabet ve yenilikçilik değerleri üzerine kurulu. Yarış sporu geliştikçe, Goodyear Eagle yarış lastikleri de gelişti ve bu da Goodyear'in 1972'de yeni bir lastik teknolojisi olan slick lastik teknolojisini, 1989'da radyal lastikleri, 2013'te çok bölgeli sırt tasarımını ve NASCAR'ın yeni nesil stok otomobillerinde kullanılan 18 inçlik Goodyear Racing Eagle lastiklerini sektöre sunmasını sağladı.

Cup Series'in en eski aktif pistlerinden biri olan Darlington Raceway, Goodyear 400'e ve Goodyear'in 1954'teki ilk resmi NASCAR lastik deneme testi de dahil olmak üzere yenilikçilik alanındaki birçok önemli başarısına da ev sahipliği yapıyor.

Goodyear her yıl NASCAR'ın üst düzey üç serisi için 100 binden fazla lastik üretiyor. Her bir lastik Goodyear'in Ohio Akron'daki global merkezinde özel olarak elle üretiliyor.

AdminAdmin