GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2022 11:00

Enerjisa Enerji, engelli bireylere yönelik ″Eşit Erişim″ uygulamasını başlattı

Enerjisa Enerji, engelli bireylere yönelik ″Eşit Erişim″ uygulamasını başlattı

ANKARA (AA) - Enerjisa Enerji, "Eşit Erişim" uygulamasıyla müşteri hizmetleri merkezlerindeki fiziki koşulları ve sunulan hizmetleri daha erişilebilir kılarak engelli bireylerin tüm işlemlerini kolayca gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Enerjisa Enerji, tüm müşterilerinin hayatlarını ve kullanıcı deneyimlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Enerjisa Enerji, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin ve Gaziantep'de toplam 11 farklı lokasyondaki müşteri hizmetleri merkezlerinde engelli müşterilerin tüm işlemlerini öncelikli ve hızlı olarak gerçekleştirebilmeleri için "Eşit Erişim" uygulamasını başlattı.

Müşteri hizmetleri merkezlerinde fiziksel engeli olanlar için engelli rampası, acil çağrı butonu, tekerlekli sandalyelere özel alanlar, işitme engelliler için işaret diliyle hizmet veren müşteri temsilcileri bulunuyor. Görme engeli ve yetersizliği olanlar içinse müşteri hizmetleri merkezlerinde yer kabartmaları ile kontrastlı boyalar kullanılırken Blindlook platformu üzerinden sesli simülasyon hizmeti sunuluyor.

Ayrıca tüm fatura ve sözleşmeler de yine görme engeli ve yetersizliği olan müşteriler için Braille alfabesiyle hazırlanıyor, çağrı merkezi aracılığıyla sesli fatura okuma hizmeti veriliyor.

Enerjisa Enerji Blindlook iş birliğiyle görme engeli ve yetersizliği olan müşterilerin hayatlarını kolaylaştırmak ve dijital dünyaya adaptasyonlarını sağlamayı amaçlıyor. Görme engeli ve yetersizliği olan müşteriler, Blindlook.com üzerinden Enerjisa'yı seçerek dijital kanallarda gerçekleştirilen tüm elektrik işlemlerini yüzde 100 sesli simülasyon teknolojisi ile kolayca gerçekleştirebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Perakende Satış Şirketleri Genel Müdürü Ersin Esentürk, Eşit Erişim uygulamasının sektöre örnek olacağına işaret ederek, "Müşteri hizmetleri merkezlerimizdeki engelsiz alanlar, işaret dili bilen müşteri temsilcilerimiz, dijital kanallarımızdaki sesli simülasyon uygulamalarımız, Braille alfabesi ile hazırlanmış sözleşme ve faturalarımıza ek olarak çağrı merkezimiz aracılığıyla sesli fatura okuma, gibi pek çok iyileştirmeyle engelli müşterilerimizin tüm hizmetlerimize eşit erişimini hedefliyoruz." ifadesini kullandı.

Enerjisa Enerji Kurumsal Yetkinlikler ve Sürdürülebilirlik Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu da, etki odaklı sürdürülebilirlik anlayışı ile kapsayıcılık, çeşitlilik ve eşitlik ilkeleri doğrultusunda hareket ettiklerini belirterek, "Kurum içindeki çalışmalarımıza ek olarak kurum dışındaki engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmayı amaçladığımız Eşit Erişim uygulamaları bizim için çok değerli. Toplum için etki yarattığımız projeyle 'Herkes İçin Eşit Erişim' diyor, engelli bireylerin hayatlarındaki zorluklar karşısında onlara destek olmaktan mutluluk duyuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

AdminAdmin