GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

SURİYE SINIRINDA ÇATIŞMA, YARALILAR TÜRKİYE'YE GETİRİLİYOR

Suriye askerleri tarafından vurulan Suriyeli siviller, Türkiye tarafına getirildi.Akçakale Suriye sınırında çatışma çok sayıda yaralı sınırdan Akçakale ve Şanlıurfa'daki çeşitli hastanelere sevk edildi.

SURİYE SINIRINDA ÇATIŞMA, YARALILAR TÜRKİYE'YE GETİRİLİYOR

Akşam saatlerinde Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Suriye topraklarına ait olan bir köye Suriye askerleri tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda birçok Suriyeli vatandaş yaralandı. Yaralanan Suriyeliler, yine Suriyeliler tarafından Türkiye sınırına getirtilerek, buradan Şanlıurfa Akçakale ilçesine götürüldü. Sınır bölgesinden getirilen yaralı Suriyeliler araçlarla Akçakale Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından durumlarının ciddiyetini koruması üzerine bazı yaralıların Şanlıurfa’daki Balıklıgöl ve Şanlıurfa Araştırma hastanelerine  kaldırıldı. Akçakaleli vatandaşlar, sınırda  bir anda silah sesleri duyduk. Baktık ki Suriye tarafında çatışma var. Korktuk ve bizde geri eve kaçtık" dedi.

Öte yandan, alınan bilgiye göre Suriye’den Şanlıurfa’ya yaklaşık 9’a yakın yaralının tedavi için getirildikleri öğrenildi.