GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

VALİDEN KÜÇÜK YÜZÜCÜLERE ZİYARET

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Valiliği’nin koordinasyonunda Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, ŞURKAV’ın desteği ve mahalle muhtarlıklarının işbirliği ile 400 çocuğa yönelik “Yüzmek için Bir Kulaç da Sen At Projesi” kapsamında düzenlenen yüzme kursuna katılan kursiyerleri ziyaret etti.

VALİDEN KÜÇÜK YÜZÜCÜLERE ZİYARET

Şanlıurfa Gençlik ve Spor Müdürlüğü yüzme havuzunda yürütülen projeye katılan çocukların mutlulukları gözlerden kaçmazken, çocukların Toplum Destekli Polislerle kurdukları diyalog herkesi memnun etti. Kursa katılan çocuklara Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, şort, tişört, bone, terlik ve havludan oluşan malzemeleri dağıttı.

 

Malzeme dağıtımının ardından çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Güvenç, çocukların toplum destekli polislerden abi, abla diye bahsetmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Güvenç, yaz aylarında da çocukların sosyal hayatlarının devam etmesi ve güzel bir şekilde meşgul olmalarını sağlamak için il ve ilçelerde projeler yaptıklarını belirterek, bu kapsamda düzenlenen yüzme kursunun yeni malzemelerinin dağıtımını yaptıklarını dile getirdi.

 

Vali Güvenç projeye emek verenlere ve çocukların velilerine teşekkür ederek bu proje sayesinde çocuklarımızın eğitimlerinde daha başarılı olmalarını temenni etti. Sorulan sorular üzerine yapılan sportif yatırımlar hakkında basın mensuplarına bilgi veren Vali Güvenç, hem Şanlıurfa’da hem de ilçelerde sportif faaliyetlere yönelik yatırımların olduğunu belirterek Gap Arena’nın da ışıklandırmasının yapılacağını belirtti.

 

Vali Güvenç’e ziyareti sırasında ilgili daire amirleri de eşlik etti.