KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

PKK'DAN HÜSEYİN AYGÜN AÇIKLAMASI

KCK: Aygün bugün serbest bırakılacak KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, Dersim-Ovacık karayolunda HPG'nin CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün'ü kendi inisiyatifi ile alıkoyduğunu bildirerek, işlemleri tamamlanması ardından Aygün'ün bugün salıverileceğini bildirdi

PKK'DAN HÜSEYİN AYGÜN AÇIKLAMASI

 

KCK  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün "işlemlerinin tamamlanmasının ardından" bugün serbest bırakılacağını bildirdi.

 

KCK yayınladığı "15 Ağustos mesajı" içinde "Dersim"de gerilla tarafından gözaltına alınan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün "işlemlerinin tamamlanması" ardından bugün serbest bırakılacağını bildirdi.

 

Mesajda şöyle denildi:

 

"Gerillanın geliştirdiği dönemin devrimci hamle ve operasyon çerçevesinde Dersim'de bir gerilla birimimizin kendi inisiyatifi ile M.Vekili Hüseyin Aygün'ü işlemlerinden dolayı bir süreliğine alıkoyduğu kamuoyunca bilinmektedir. Bunun üzerine özellikle AKP tarafından hareketimize karşı bir karalama kampanyası geliştirilmek istenmektedir. Meclis Başkanı Cemil Çiçek, AKP sistemi tarafından haksız yere alıkonulan 9 milletvekilini halkın iradesine saygısızlık olarak görmeyip, hareketimiz tarafından bir milletvekiline dönük gerçekleşen bir günlük tutuklamayı milletin iradesine saygısızlık olarak göstermesi Türk Devletinin çifte standartlı mantığını ortaya koymuştur. Söz konusu vekil, işlemlerinin tamamlanması ardından bugün salıverilecektir."

 

KATLİAMI BAYRAM DİYE KUTLUYORLAR

 

15 Ağustos 1984 günü  Abdullah Öcalan'ın talimatıyla gece saatlerinde Siirt'in Eruh ve Şemdinli ilçelerine PKK mensuplarınca baskın yapılmıştı.