KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

GÖBEKLİTEPE'YE RİNG OLUŞTURULDU

Tarihin sıfır noktası olarak bilinen Göbeklitepe’ye gitmek artık çok kolay. Bu güne kadar yerli ve yabancı turistler kendi özel araçlarıyla Göbeklitepe’ye giderken şimdilerde yerli ve yabancı turistler Şanlıurfa Belediyesi Toplu Taşıma Araçlarıyla gitmeye başladı.

GÖBEKLİTEPE'YE RİNG OLUŞTURULDU

Tarihin sıfır noktası olarak bilinen Göbeklitepe’ye gitmek artık çok kolay. Bu güne kadar yerli ve yabancı turistler kendi özel araçlarıyla Göbeklitepe’ye giderken şimdilerde yerli ve yabancı turistler Şanlıurfa Belediyesi Toplu Taşıma Araçlarıyla gitmeye başladı. Belediyenin toplu taşıma araçlarından biri her gün Göbeklitepe’ye yolcu taşıyor.

 

Toplanma merkezinden saat 09. da kalkan 91 numaralı Toplu Taşıma Aracı saat 11.00 da da Göbeklitepe’den geri dönüş yapıyor. Söz konusu ringin, Şanlıurfa Belediye Başkanlığı ve Kalkınma Bakanlığı, Karacadağ Kalkınma Ajansı finansmanıyla Şanlıurfa Belediyesi tarafından yürütülmekte olan Yeni Bir Yaşam Alanı: Divanyolu Projesi faaliyetleri kapsamında oluşturulduğu bildirildi.

 

Proje kapsamında alınan 1 otobüs ile Göbeklitepe’ye seferlere başlayan toplu taşıma aracı talep doğrultusunda ring sayısını ve ring sayısını artırılması bekleniyor.

 

HABER MERKEZİ