KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Toplu Taşımada Büyük İndirim

Şanlıurfa Belediyesi, Toplu Taşıma otobüslerinde büyük bir indirim başlattı. Tam ve öğrencilerin mevcut fiyatın altında taşınmaya başlandığı Şanlıurfa belediyesi Toplu Taşıma araçlarında ayrıca Urfa Kart’a yapılacak yüklemelerde de yüzde 30’a varan indirimler yapılıyor.

Toplu Taşımada Büyük İndirim

Bunun yanı sıra Urfa Kart’a geçenlerde 10 TL ve üzeri yükleme yapana Urfa Kart’ın ücretsiz verileceği bildirildi. Belediye, ayrıca Şanlıurfa’yı ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlerin ve arada sırada toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar için ”Kullanat” binişli kartları da satışa çıkarttı.

 

ÖĞRENCİLER 65 KURUŞA, TAM BİNİŞLER 90 KURUŞA

 

Paralı binişlerin 14 Eylül’den itibaren kaldırılacağını duyuran Şanlıurfa Belediyesi daha önce 75 kuruşa taşınan öğrencileri 65 kuruşa, 1 liraya yapılan sivil yani tam binişlerin ise 90 kuruşa yapılacağını bildirdi. Toplu Taşımayı özendirerek şehir trafiğine katkı sağlamak ve toplu taşıma hizmetini daha iyi planlamak için böyle bir kampanya başlattığını bildiren belediye 14 Eylülden itibaren Toplu Taşıma araçlarında paralı binişlerin kaldırılması ile şoför ve yolcu diyaloglarını da sıfıra indirmeyi hedefliyor.

 

Paralı binişleri iptal ederek bozuk para problemlerini de ortadan kaldırılacak olan belediye, tamamen kartlı binişlerin 14 Eylülde devriye girmesiyle yolcu artışlarının da net bir şekilde görüleceğini bildirdi. Yolcu artışlarını net bir şekilde bu sayede belirleyecek olan belediye buna göre de toplu taşımayı daha iyi planlamayı hedefliyor. Bu arada bütün hatlardan ring arabalarına aktarmaların ücretsiz olarak devam edeceğini açıklayan belediye, vatandaşların Urfa Kart sistemine tamamen geçiş döneminde daha uygun fiyatlarla toplu taşıma araçlarını kullana bilmesi için normal tarifelerdeki binişlerin indiriminin yanında Urfa Kart yüklemelerine yüzde 30’a varan indirimler yapıldığı bildirildi.

 

URFA KART’A YAPILACAK YÜKLEMELERE YAPILACAK İNDİRİMLER ŞÖYLE ;

 

30 TL Yükleyene 2 TL.

35 TL Yükleyene 4 TL.

40 TL Yükleyene 6 TL.

45 TL Yükleyene 9 TL Hediye edilecektir.

KULLAN AT BİNİŞLİ KARTLAR; Kart bedeli dâhil 2 binişlik kart 3 TL 4 binişlik kart 5 TL 6 binişlik kart 7 TL