KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

FOÇA BOMBACISI ŞANLIURFA’DA ÖLDÜRÜLDÜ VİDEOLU

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, İzmir’in Foça ilçesinde askeri araca bombalı saldırı düzenleyen PKK’lıların öldürüldüğünü açıkladı.

FOÇA BOMBACISI ŞANLIURFA’DA ÖLDÜRÜLDÜ VİDEOLU

Geçtiğimiz Pazar günü Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde uygulama yapan polis ve jandarma ekiplerine yönelik PKK lı üyelerince silahlı saldırı düzenlenmişti. Düzenlenen saldırıda 2 polis ve bir uzman jandarma yaralanırken, 1 PKK lı ölü, 2 PKK lı da

 

sağ olarak ele geçirilmişti. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, önemli açıklamalarda bulunarak, Viranşehir’de polis ekiplerine yönelik saldırıyı düzenleyenlerin İzmir’in Foça ilçesinde askeri araca bombalı saldırı düzenleyenler olduğunu açıkladı. Vali Güvenç, “İzmir’in Foça ilçesinde askeri araca bombalı saldırı düzenleyen Ahmet Bal ölü, Yunus Çiçek ise yaralı olarak ele geçirildi” dedi. Bu iki PKK lı, 9 Ağustos’ta İzmir Foça’da 2 askerin şehit olduğu, 9 askerin de yaralandığı askeri araca yapılan bombalı saldırının da failleri olduğunu açıkladı. Vali Güvenç, Foça’daki eylemi bu iki PKK lı yaptığının parmak izlerinden belirlendiğini kaydetti. Vali Güvenç, ayrıca Foça saldırısına ilişkin İzmir ve Şanlıurfa ’da 5 kişinin de gözaltına alındığını bildirdi.

 

HABER: İBRAHİM UYGUR HABERİN VİDEOSU