KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

KARAYILAN'DAN PKK'LILARIN SORUMLUSU GÖREVDEN ALINDI

PKK elebaşı Murat Karayılan, Şemdinli'de kucaklaşan BDP'li milletvekillerini eleştiri yağmuruna tuttu. Pkk'nın Kandil'deki elebaşlarından Murat Karayılan, Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi'nde Bdp ve bağımsız milletvekillerinin yol kesen Pak’lılarla kucaklaşmalarıyla ilgili hem milletvekilleri hem de Pkk'lıları eleştirdi.

KARAYILAN'DAN PKK'LILARIN SORUMLUSU GÖREVDEN ALINDI

 

 

Pkk'nın Kandil'deki elebaşlarından Murat Karayılan, Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde Bdp ve bağımsız milletvekillerinin yol kesen Pkk'lılarla kucaklaşmalarıyla ilgili hem milletvekilleri hem de Pkk'lıları eleştirdi.

 

Örgüte yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansı'na konuşan Karayılan, karşılaşmada Bdp'lilerin sergilediği tutumu Kürtlerin olumlu karşıladığını ve onlar için önemli bir mesaj olduğunu söyledi. Karayılan şöyle dedi:

 

"Ama, bu manipülasyondan dolayı, toplumun farklı şekillendirilmesinden dolayı, Türkiye ortamı için düşünüldüğünde tabii ki aynı sonuç ortaya çıkmaz. Bu konuda bana göre Bdp'liler daha fazla Türkiye gerçeğini göz önünde bulundurmalı. Onlar öyle sanıyor ki, Türkiye toplumu, Türkiye demokratik her şeyi konuşabilir. Ama öyle değildir. Bu ülkede faşist ve ırkçı bir zihniyet iktidardadır. Bunu topluma da egemen kılmak istiyor. Böyle bir ortamda senin nerede ne yapacağını,  ne konuşacağını bilmen lazım. Bu konuda daha duyarlı yaklaşımlar gerekli diye düşünüyoruz. Bence Akp bunu bilinçli abarttı, kullandı. Yoksa bir duygusallık normal bir şeydir. Fakat yine de burası Türkiye'dir, herkes ona göre adım atmak durumundadır.