GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2022 08:45

Başkan Uygur’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Tarihi balıklıgöl çarşı esnafı dernek başkanı İbrahim Uygur “30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü” münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Uygur mesajında şu ifadelere yer verdi.

Başkan Uygur’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos 1922 tarihi, Türk Ulusu'nu esir etmek isteyen işgalci güçlere karşı; Ulusun, kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaşın yaşandığı, ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer Destanı’nı yazdığı gündür.

 

Milletimiz Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle, Anadolu topraklarının Türk Vatanı olduğunu, önünde durulmaz bir iradeyle düşmana ispatlamıştır ve yine ulusumuzun iradesiyle Cumhuriyet kurulmuştur.

 

Başkan Uygur 30 Ağustos Zafer Bayramı; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde tüm imkânsızlıklara rağmen halkımızın sarsılmaz azmi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır.

 

Bu tarihi günde, Devletimizin kurucusu, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi derin saygıyla anıyor, tüm ulusumuzun ve Şanlıurfa Halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

AdminAdmin