GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2022 04:26

ADALET İSTEYEN ANNE ŞENYAŞAR'IN SÖZLERİNE SORUŞTURMA

Emine Şenyaşar hakkında "Hakaret" iddiasıyla yeni soruşturma açıldığı öğrenildi. Şenyaşar ailesi hakkında nöbette söyledikleri sözler nedeniyle açılan soruşturmaların sayısı ise 15'i buldu.

ADALET İSTEYEN ANNE ŞENYAŞAR'IN SÖZLERİNE SORUŞTURMA

Şanlıurfa Adliyesi önünde ‘adalet nöbeti’ tutan Emine Şenyaşar hakkında yeni bir soruşturma açıldı. 

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 2018 seçimleri öncesinde AK  Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın yakınlarıyla Şenyaşar ailesi arasında yaşanan kavgada esnaf Hacı Esvet Şenyaşar, oğulları Adil ve Celal Şenyaşar, milletvekilinin ağabeyi Mehmet Şah Yıldız hayatını kaybetti. 8 kişinin de yaralandığı olayın ardından Fadıl Şenyaşar ile vekilin ağabeyi Enver Yıldız tutuklandı. Olayda 2 oğlu ve eşini kaybeden, 1 oğlu da hapishanede olan Emine Şenyaşar'ın diğer oğlu Ferit Şenyaşar ile Şanlıurfa Adliyesi önünde başlattığı "Adalet Nöbeti" 542 gündür sürerken, yeni bir gelişme daha yaşandı.

Emine Şenyaşar hakkında, Adalet Nöbeti'nin 529'uncu günündeki sözleri nedeniyle "Hakaret" iddiasıyla yeni bir soruşturma açıldı. Aile, avukatlarıyla birlikte Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek ifade verdi. Anne Şenyaşar'ın susma hakkını kullandığı öğrenildi.

 

Şenyaşar ailesi hakkında, Adalet Nöbeti'nde sarf ettiği sözler nedeniyle açılan soruşturma sayısı 15'e yükselmiş oldu. 

 

BİHA

AdminAdmin