GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2023 11:00

VakıfBank'tan İGE ile ihracatçılara kredi desteği

TİM üyesi KOBİ niteliğindeki firmalar, VakıfBank şubelerinden yapacakları başvurular ile üst limiti 15 milyon TL'ye kadar sunulacak krediden yararlanabilecek VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih: "İGE ile imzaladığımız protokol ve yeni krediler aracılığıyla kredibilitesi olmakla birlikte, teminat yetersizliği nedeniyle finansmana erişmekte zorlanan ihracatçılarımıza, çözümler sunmayı sürdürecek, ülkemizde ihracatın gelişmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz"

VakıfBank'tan İGE ile ihracatçılara kredi desteği

İSTANBUL (AA) - VakıfBank, İhracatı Geliştirme AŞ (İGE) ile bir protokol imzaladı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, protokol kapsamında geliştirilen yeni kredi paketiyle VakıfBank, ihracatçılara destek olurken, Türkiye ekonomisini de büyütmeye devam edecek.

VakıfBank, hazırladığı kredi paketleri ile ihracatçı ve döviz kazandırıcı faaliyetlerde bulunan işletmelere finansal güç verirken, Türkiye'nin global ölçekte pozitif ayrışmasına da katkı sağlamayı sürdürüyor.

Protokol gereğince Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) üyesi KOBİ niteliğindeki firmalar, VakıfBank şubelerinden yapacakları başvurular ile üst limiti 15 milyon TL'ye kadar sunulacak krediden yararlanabilecek.

Kullandırımlar vergi/SGK/maaş/kira ödemeleri için ya da işletme finansmanı ihtiyacına yönelik yapılan harcamaları gösterir belge ibrazıyla üçüncü kişilere, yararlanıcıların alacaklılarına transfer edilmesi suretiyle yapılabilecek.

Yurt içi ve dışında mal ve hizmet ihraç eden firmaların finansal ihtiyaçları için düzenlenen ve kefalet oranı yüzde 80 olarak belirlenen yeni kredi garanti ve kefalet uygulamaları sayesinde Türkiye'de ihracat hacminin büyümesine katkı sağlanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, VakıfBank'ın İGE ile protokol imzalayan öncü bankalardan biri olduğunu belirterek, "VakıfBank olarak, ülkemiz için üreten ve uluslararası pazarlarda rekabet eden firmalarımızın daima yanındayız. İhracatçılarımıza sunduğumuz ürün ve hizmetlerle ülkemiz ekonomisinin büyümesine de her daim destek sağlıyoruz. İGE ile imzaladığımız protokol ve yeni krediler aracılığıyla kredibilitesi olmakla birlikte, teminat yetersizliği nedeniyle finansmana erişmekte zorlanan ihracatçılarımıza, çözümler sunmayı sürdürecek, ülkemizde ihracatın gelişmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.


AdminAdmin