GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 14:30

Securitas Alarm, sömestir tatiline gideceklere güvenlik önerilerinde bulundu:

"Seyahat planlarınızı gizli tutun. Tatile çıkarken seyahat planlarınıza dair kritik bilgileri sosyal medya ağlarınızdan vermemeye özen gösterin" "Tatildeyken evinizi yangın tehlikelerinden korumak için seyahatiniz öncesinde fırınınızı bir uzmana kontrol ettirin, gerekirse hava filtrelerini değiştirin"

Securitas Alarm, sömestir tatiline gideceklere güvenlik önerilerinde bulundu:

İSTANBUL (AA) - Securitas Alarm, sömestir tatiline ilişkin önerilerde bulundu.

Securitas Alarm'dan yapılan açıklamada, sömestir tatilinde ev güvenliğini arttıracak ipuçları paylaşıldı.

Açıklamada, öneriler şöyle sıralandı:

"​Seyahat planlarınızı gizli tutun. Tatile çıkarken seyahat planlarınıza dair kritik bilgileri sosyal medya ağlarınızdan vermemeye özen gösterin. Bir hırsız için en önemli bilgi, evinizin ne zaman boş kalacağı bilgisi olduğundan nereye gittiğinizi veya evinize ne zaman döneceğinizi asla paylaşmayın. Facebook, Instagram gibi hesaplarınızda en yüksek güvenlik düzeyine sahip olsanız bile seyahatiniz esnasında bu tür bilgileri paylaşmanız asla önerilmez.

Yolculuk öncesinde fırınınızı ve bacanızı inceleyin Ocaklar ve şömineler gibi ısıtma ekipmanları arızalandıklarında veya bakımları aksatıldığında oldukça tehlikeli hale gelebilirler. Tatildeyken evinizi yangın tehlikelerinden korumak için seyahatiniz öncesinde fırınınızı bir uzmana kontrol ettirin, gerekirse hava filtrelerini değiştirin. Şöminenin güvenli ve kullanıma hazır olduğundan emin olmak için profesyonel bir baca temizleyicisinden yardım alın. Duman ve karbonmonoksit dedektörlerinizin pillerini kontrol edin."

AdminAdmin