SİYASET
Giriş Tarihi : 26-01-2023 22:23

Altılı Masanın Adayı Kim? Oklar Kılıçdaroğlu'nu Gösteriyor

Tüm Türkiye 6'lı masa adayının kim olacağına gözlerini çevirmiş durumda. Siyasi isim ve gazeteciler okların Kılıçdaroğlu'nu gösterdiğini ileri sürüyor.

Altılı Masanın Adayı Kim? Oklar Kılıçdaroğlu'nu Gösteriyor

Türkiye 2023 genel seçimlerine odaklandı. Cumhur İttifakının adayı Recep Tayyip Erdoğan. 85 milyon Millet İttifakı adayının kim olacağını merakla bekliyor. 

6'lı masa bugün 9 saat süren yeni bir toplantıya imza attı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener toplantı sonrası şu tweeti attı:

"Bugün 6 siyasi partinin genel başkanları olarak; zengin, güçlü ve mutlu Türkiye için hedeflerimizi ve gündemi değerlendirdik. Tüm genel başkanlara teşekkür ediyorum.Hiç kimse merak etmesin; 13. Cumhurbaşkanı, Millet İttifakı'nın adayı olacak!"

Beklenen aday yine duyurulmadı. Televizyon programlarında siyasetçi ve gazetecilerin ileri sürdüğü görüşlere göre oklar Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu gösteriyor.

CHP'nin %25 kemik oyu ve Kılıçdaroğlu'nun grup konuşmaları da, "geldiğimiz zaman şunu şunu yapacağız" demesi en büyük delil olarak gösteriliyor.

Haber: İbrahim Uyğur 

 

AdminAdmin