TURİZM
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

PKK'dan ürküten yeni strateji!

PKK, çözüm yollarını bir bir baltalarken, hedefini Türk askerlerinden şaşırtıp Kürt vatandaşlara yöneltti.PKK, vatandaşlara kurşun yağdırdı.

PKK'dan ürküten yeni strateji!

Hani'nin Topçular Köyü yakınlarında akşam saatlerinde bir grup PKK'lı yol kesip, durdurdukları araçtakilere örgüt propagandası yaptı.

Bu sırada PKK'lıların durdurmak istediği bir otomobil durmayıp yoluna devam etti. PKK'lılar arkasından ateş ettikleri otomobildeki bulunan Ziya Özkılıç öldü, 2 kişi de yaralandı.

PKK'lılar olaydan sonra bölgeden kaçarken, yaralılar Diyarbakır'a götürülerek hastanede tedavi altına alındı.

Olayın ardından kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı. Diyarbakır Vali Vekili Mustafa Can, saldırıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Olayı PKK'lıların yaptığını değerlendiriyoruz. Çalışmaların ardından açıklama yapacağız" dedi.

Şantiyeyi basıp araçları yaktılar

Bu arada Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, şantiyeyi basan teröristler 11 aracı yaktı.

Doğubayazıt Kaymakamı Nurettin Dayan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir grup teröristin akşam saatlerinde Karakent köyü yakınlarında bulunan şantiyeyi bastığını söyledi. Dayan, 11 aracın yakıldığını belirtti.

PKK mensupları, Tatvan-Van karayolunda ise yol yapım işinde çalışan müteahhit firmalara ait şantiyelerdeki 7 iş makinesini yaktı. Bitlis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü mensuplarının, saat 20.00 sıralarında, Tatvan-Van karayolunda, yol yapım işinde çalışan müteahhit firmalara ait şantiyelerdeki 7 iş makinesini yaktığı belirtildi. Açıklamada, şantiyedeki işçilerin teröristlerce bir süre alıkonulduğu ve daha sonra serbest bırakıldığı ifade edildi.

Yüksekova'da taciz ateşi

Öte yandan Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde polis noktasına bir grup PKK'lı tarafından taciz ateşi açıldı. Polislerin karşılık vermesi üzerine PKK'lılar gecenin karanlığından yaralarlanarak kaçtı.


kaynak:f5haber.com