KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

TÜRKİYE SINIRINDAKİ TELABYAD'DA ÇATIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Suriye'nin Tel Abyad ilçesinde şidetli çatışmalar dünden bu yana devam ediyor.

TÜRKİYE SINIRINDAKİ TELABYAD'DA ÇATIŞMALAR DEVAM EDİYOR

HABER:ÖMER DODANLI  Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi sıfır noktasında bulunan Tel Abyad Sınır Kapısı'nı ele geçiren Özgür Suriye Ordusu ile Beşşar Esad askerleri arasında başlayan şiddetli çatışmalar bugün sabaha kadar devam etti.

Akçakale Belediyesi'nce, sınıra yakın mahallelerde oturan vatandaşların bölgeden uzaklaşmaları için aralıklarla vatandaşları uyarı anonsları yapılıyor. Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nin karşısında bulunan Suriye'nin Telebyad İlçesi'nde muhalifler ile Esed askerleri arasındaki çatışmalar şiddetini artırarak sürdürüyor.

Muhalifler, Akçakale sınırındaki Telebyad Gümrük Kapısı'nı dün yoğun çatışma ve bombardımanların ardından ele geçirmişti. Türkiye tarafında tedirginliğe yol açan çatışma sonrası, Akçakale ilçe merkezi ile ilçenin sınır hattında bulunan köylerde okullar tatil edilmişti.

Akçakale sınır kapısının karşısında bulunan Telabyad ilçesinde 3 gündür devam eden çatışmalarda , muhalifler Akçakale'nin karşısında bulunan Telebyad ilçesinde sınır kapısını ele geçirmişti.

Burada muhaliflerle esed askerleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanmış ve bu çatışmalar halen devam ediyor.Giderek şiddetini artıran çatışmalarda çok sayıda kişi ölürken, onlarca kişi de yaralandı.