Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık deprem 10 ilde yıkımlara ve can kayıplarına neden olurken arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığı Şanlıurfa’da yaralar sarılmaya çalışılıyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi depremden

etkilenen vatandaşların ellerinden tutmaya devam ediyor.

 

Şanlıurfa’da depremin meydana geldiği andan itibaren gerek sahada gerekse güvenli konaklama alanlarında vatandaşları bir an olsun yalnız bırakmayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül tüm ekibiyle koordineli bir şekilde deprem sonrasında yapılması gerekenleri bizzat yönetti.

 

Başta halk ekmek fabrikası olmak üzere üretimin yapıldığı her noktaya kapasiteyi iki üç katına çıkartın talimatı veren Başkan Beyazgül kurmuş olduğu halk ekmek fabrikası ve depremzedelerin hizmetine sunulan belediye tesislerinde halkın sıcak yemek, çorba ve temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmasını sağladı.

 

BÜYÜKŞEHİR SOSYAL TESİSLERİ VATANDAŞLARA GÜVENLİ LİMAN OLDU

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi SUKAY Sosyal Tesislerinde hazırlanan kumanyalar gönüllü ekiplerin de üstün çaba ve gayretleriyle paketlenerek güvenli alanlarda bulunan vatandaşlara ulaştırıldı. Şimdi yaraları sarma zamanı diyerek her zaman olduğu gibi vatandaşların yanında yer alan, dertleriyle dertlenen Başkan Beyazgül cansiperane bir şekilde çalışan ekibine ve gönüllü ekiplere teşekkür etti.

 

SUKAY Sosyal Tesislerindeki depremzedelerle yakından ilgilenen Başkan Beyazgül’e vatandaşların da ilgisi sıcak ve samimi oldu. Sosyal tesislerde herhangi bir eksiklerinin olmadığını ifade eden vatandaşlar Başkan Beyazgül ve tesislerde çalışan ekibe teşekkür ederek sürecin koordineli bir şekilde ilgi ve alakayla yönetildiğini aktardılar.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül daha sonra depremzedelere kumanya hazırlanan bir başka sosyal tesis olan GAP Vadisi Sosyal Tesislerine giderek burada sürdürülen üretim çalışmalarını yerinde inceledi. Deprem anında aklına bir tek vatandaşların geldiğini, onların ne yiyip ne içeceğini düşündüğünü belirterek üretim yapan tüm arkadaşlara kapasiteyi artırın talimatını verdiğini söyledi.

 

GAP Vadisi Sosyal Tesislerinde güvenli ve sıcak ortamda yaşadıkları korkunun izlerini silmeye çalışan vatandaşlar tüm ihtiyaçlarının karşılandığını, çocuklarının hasta olduğu zaman ekipler tarafından hastaneye götürüldüğünü belirterek Başkan Beyazgül’e ekibinin ilgi ve alakalarından memnun olduklarını aktardılar.

 

Haber: İbrahim Uyğur