TURİZM
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Şehit babasının feryadı: Ne olur yalan deyin

Yüksekova'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hastanede şehit olan polis memurunun babası, acı haberle yıkıldı.

Şehit babasının feryadı: Ne olur yalan deyin

Hakkari'nin Yüksekova'da bir iş merkezinin önünde silahlı saldırıya uğrayan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru İsmail Öztürkçü'nün acı haberi baba ocağına ulaştı. Şehidin babası Nevzat Öztürkçü, gözyaşları içinde, "Ne olur 'yalandır' deyin. Ne olur 'ölmedi' deyin." diye ağıt yaktı.

Öztürkçü'nün şehit olduğu haberi Van'daki ailesin büyük acı yaşattı. Olayı duyan yakınları şehidin evine akın etti. Geçtiğimiz haftasonu kardeşinin düğünü için Van'a gelen ve 3 gün önce Yüksekova'da görevinin başına dönen 3 çocuk babası İsmail Öztürkçü'nün (34) yakınları teröre lanet yağdırdı.

Olayın duyulmasının ardından şehidin evine giden Van Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul, şehidin kardeşi ile bir süre arabada görüştü. Ardından şehidin abisinin yanına giden Emniyet Müdürü Yurdakul'a seslenen şehit babası Nevzat Öztürkçü, gözyaşları içinde, "Ne olur yalandır deyin. Ne olur ölmedi deyin. Benim kalp hastalığım var. Onun yerine ben ölseydim." dedi. Şehidin ağabeyine sarılarak teselli etmeye çalışan Emniyet Müdürü Yurdakul daha sonra şehidin evine giderek aile fertleri ile görüştü.


kaynak:ensonhaber