GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2022 13:12   Güncelleme : 21-09-2022 14:34

Şanlıurfa polisinden Kapaklı pasaja şok baskın

Şanlıurfa eyyübiye ilçesinde bulunan Kapaklı pasajı bilinen pasajda Sabah saatlerinde Şanlıurfa polisinden Kaçak telefonlarla ilgili baskın yapıldı

Şanlıurfa polisinden Kapaklı pasaja şok baskın

Şanlıurfa il emniyet müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri, Suriye ve Irak üzerinden yurda kaçak yollarla getirilen gümrük kaçağı cep telefonlarının kent merkezindeki Kapaklı Pasajı'nda toptan ve perakende olarak satıldığı ihbarını aldı.

Bunun üzerine harekete geçen resmi ve sivil polis ekipleri, kaçak telefon satışı yaptığı belirlenen iş yerlerine sabah saatlerinde operasyon düzenledi.

Operasyonda, arama yapılan iş yerlerinin tezgahlarında ve gizli bölümlerinde çok sayıda gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi.

Polisin telefonlara el koymasına öfkelenen işyeri sahipleri ile polis arasında gerginlik çıktı. Yaşanan arbedede 3 kişi gözaltına alındı. Polisin operasyon yaptığını gören diğer cep telefonu satıcıları ise iş yerlerinin kepenklerini kapatarak pasaj önünde toplandı.

İşyerlerini açmamak için polise tekpi gösteren esnafların toplanması üzerine olay yerine çok sayıda çevik kuvvet polisi gönderildi.

Yüzlerce esnafın toplandığı pasaj önünde gerginlik kısa süre sonra sona erdi.olayla ilgili soruşturma devam ediyor 

haber: İBRAHİM UYGUR GAFFAR KAYMAZ 

AdminAdmin