TURİZM
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Enerji sektörü yatırımlarına dev destek

2011 yılında ekonomik anlamda dünyanın en hızlı büyüme oranını yakalayan Türkiye'de enerji sektörü yatırımlarına dev destekler geliyor.

Enerji sektörü yatırımlarına dev destek

2035 yılına kadar enerji tüketiminde dünyanın yüzde 40 büyüyeceği tahmin ediliyor, Türkiye'nin ise önümüzdeki 11 yıl içerisinde enerjide yüzde 100'lük bir büyüme yaşayacağı öngörülüyor. Bu nedenle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, enerji verimliliği ile ilgili projelere hibe desteklerini artırmaya karar verdi.

Karara göre; enerji verimliliği ile ilgili 1 milyon liralık projeye 300 bin lira civarında hibe yoluyla destek verilecek. Buna yönelik başvurular Ekim ayı içerisinde yapılabilecek.

Enerji verimliliği ile ilgili projelere hibe desteklerini artırmaya karar verdiklerini de açıklayan Bakan Taner Yıldız, 1 milyon liralık projeye 300 bin lira civarında hibe yoluyla destek verileceğini bildirdi. Yıldız, "Şu anda 5 milyon lira üzerinden çalışıyoruz. Ekim ayı içerisinde müracaatlarınızı yapabilirsiniz. Her 1 milyon liralık projeye 300 bin lira civarında hibe vereceğiz. Tek şartı, yapılan yatırım kendini 5 yılda amorti etmek zorunda" diye konuştu. 


kaynak:f5haber.com