Yaşam
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

VI. ULUSLAR ARASI HALİL İBRAHİM BULUŞMALARI BAŞLIYOR

Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen Uluslar arası Halil İbrahim Buluşmaları’nın altıncısı yarın başlıyor.

VI. ULUSLAR ARASI HALİL İBRAHİM BULUŞMALARI BAŞLIYOR

 

“İnsanlık İçin Hep Birlikte” sloganıyla düzenlenen buluşmalar bu yıl da geleneksel hale gelen İyiliğin Kalbine Yürüyüş’le başlayacak. Sarayönünden başlayıp Balıklıgöl Platosunda bitecek olan yürüyüşün ardından, aynı zamanda buluşmaların basın sponsorluğunu üstlenen Anadolu Ajansı tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin Merhamet Eli” adlı Fotoğraf Sergisine geçilecek.

Balıklıgöl Amfi tiyatroda gerçekleştirilecek olan açılış töreninde Kur’an-ı Kerim Tilaveti, protokol konuşmaları, İyilik Ödülleri’nin takdim edilmesinden hemen sonra Hatay Medeniyetler Korosunun burada bir konser verecek.

Buluşmaların ikinci günü Balıklıgöl Dergah Camiinde sabah saat 06.00’da verilecek olan tirit ziyafetiyle başlayacak ve saat onda Gazezoğlu Kültür Merkezindeki Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezinin hazırladığı Medeniyetler Belgeseli ve Sergisi ile devam edecek. Serginin ardından da “Hz. İbrahim’in Aydınlığında Medeniyetler Beşiği Urfa” adlı panel Prof. Dr. Bekir Karlığa başkanlığında yine Gazezoğlu Kültür Merkezinde yapılacak.

Yine aynı gün öğlenden sonra Sabri Kürkçüoğlu’nun “Urfa’dan Yansımalar” adlı resim sergisi ile Karacadağ Kalkınma Ajansının Katkılarıyla yapılan Şanlıurfa Tanıtım Merkezinin açılışı gerçekleştirilecek. Sergi ve tanıtım merkezinin açılışı Dergah Camii Şadırvanlı Avluda gerçekleştirilecek.

Saat 16.00’da ise, OSM Ortadoğu Hastanesinde yapılacak olan toplu sünnet şöleniyle de buluşmalarda iyiliğin kalbine dokunulacak. Buluşmalarda son olarak Şanlıurfa’daki misafirperverliğe vurgu yapacak olan Halil İbrahim Sofralarıyla Şanlıurfalılar Misafirleri Evlerinde ağırlayacak. 

Öte yandan Halil İbrahim Buluşmaları etkinlikleri kapsamında 28.09.2012 Cuma günü Kapaklı Pasajından Balıklıgöl'e kadar yapılacak olan halk yürüyüşü için alınacak trafik tedbirleri kapsamında;


28.09.2012 Cuma günü saat: 15.00 itibariyle Kapaklı Kavşağı ile Göl kavşağı arası (Divanyolu Caddesi- Göl Caddesi) araç trafiğine kapatılacaktır.

28.09.2012 Cuma günü 12.00-18.00 saatleri arasında Kapaklı Kavşağı ile Göl kavşağı arasında (Divanyol Caddesi - Haşimiye - Hasanpaşa - Akarbaşı - Göl Caddesi) araç parkına müsaade edilmeyecek olup park eden araçlar güvenlik nedeniyle çekilecektir.

 

-HABER MERKEZİ-