GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2023 10:30

Migros'tan afet bölgesine istihdam desteği

Migros Ticaret AŞ İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Olcay Yılmaz Nomak: "Yıl boyunca ülke çapında gerçekleştireceğimiz işe alımlarda önceliğimizi depremzede adaylara vereceğiz. Yaralarımızı en hızlı şekilde sarabilmenin yolu dayanışmadan geçiyor"

Migros'tan afet bölgesine istihdam desteği

İSTANBUL (AA) - Migros, depremden etkilenen bölgelerin ekonomik olarak güçlenmesine ve yaraların bir an önce sarılabilmesine destek olmak amacıyla 81 ildeki personel alımlarında depremzede vatandaşlara öncelik tanıyacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Migros, depremden etkilenen vatandaşların ekonomik olarak güçlenmesi ve yaraların sarılabilmesine destek olmak amacıyla istihdam seferberliği başlattı.

Migros, yıl boyunca tüm Türkiye çapında yapacağı personel alımlarında önceliği depremzede vatandaşlara verecek.

Bu yıl 10 bin yeni personel alımı planlayan Migros, 81 ildeki personel alımlarında, afetten etkilenen vatandaşların başvurularına öncelik tanıyacak. Başvurular Kariyer.net Deprem Seferberliği ilanı üzerinden yapılabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Migros Ticaret AŞ İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Olcay Yılmaz Nomak, bölgenin ekonomisine katkıda bulunmak ve afetten etkilenen vatandaşların işgücüne katılarak bir an önce yaşamlarını yeniden kurabilmesini sağlayabilmek amacıyla dört koldan katkılarını sürdürdüklerini belirtti.

Olcay, "Bu kapsamda attığımız adımlardan biri de istihdam seferberliği. Yıl boyunca ülke çapında gerçekleştireceğimiz işe alımlarda önceliğimizi depremzede adaylara vereceğiz. Yaralarımızı en hızlı şekilde sarabilmenin yolu dayanışmadan geçiyor. Birlik ve beraberliğimizden, dayanışma ruhumuzdan aldığımız güçle bu zor günleri de aşacağız." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin