GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2023 14:22

Şanlıurfa'da Oto Fareleri Yakayı Ele Verdi

Şanlıurfa'da eski tip araçları düz kontak yöntemiyle çaldığı belirlenen iki şüpheli polis ekiplerince yakalanarak adliyeye çıkarıldı.

Şanlıurfa'da Oto Fareleri Yakayı Ele Verdi

Şanlıurfa'da genelinde Oto Hırsızlığı suçunun önlenmesi ve farklı zamanlarda meydana gelen otomobil hırsızlığı suçlarının aydınlatılması amacıyla geniş çaplı çalışma başlatıldı.

 

  Operasyonlar kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince bahse konu otomobillerin bulunması ve şüpheli şahısların tespiti ile yakalanmasına yönelik yapılan saha çalışması ve kamera görüntüleri incelemeye alındı.

Çalışmalar neticesinde yakın zamanda Şanlıurfa'da meydana gelen 5 farklı oto hırsızlığı olayını gerçekleştiren şahısların *M.Y. (32)* ve *M.D. (24)* olduğu tespit edildi.

Adı geçen şüpheli şahıslar görevlilerce takibe alındı. Önceki gün çalıntı Renault Toros marka araç ile kaçmaya çalıştıkları esnada yapılan kovalamaca neticesinde suçüstü yakalandı.

Farklı tarihlerde gerçekleşen olaya konu çalıntı *5* araç görevlilerce bulunarak yasal sahiplerine teslim edildi.

 

   Şüpheliler *M.Y. (32)* ve *M.D. (24)* isimli şahıslar  dün *Otomobil Hırsızlığı* suçundan haklarında düzenlenen soruşturma evrakı ile birlikte adli mercilere sevk edilerek tutuklandı

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

Haber: İbrahim Uyğur 

AdminAdmin