GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2023 15:00   Güncelleme : 14-03-2023 15:00

Özkan Çelik AŞ, CK Enerji aracılığıyla Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikasının sahibi oldu

Özkan Çelik AŞ, CK Enerji aracılığıyla Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikasının sahibi oldu

ANKARA (AA) - CK Enerji Akdeniz Elektrik aracılığıyla İzmir'de demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Özkan Çelik AŞ, Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) sahibi oldu.

CK Enerji Akdeniz Elektrik'ten yapılan açıklamaya göre, Özkan Çelik AŞ, 2023 yılı süresince tüketeceği 420 bin megavatsaatlik elektriği, yeşil enerji kaynaklarından sağlayacak.

Aynı zamanda bu anlaşma demir çelik sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın Türkiye'de gerçekleştirdiği en büyük yeşil enerji kullanım anlaşması olarak da kayıtlara geçti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Fahrettin Tunç, CK Enerji olarak yeşil enerji kullanımının yaygınlaştırılması için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda çevre dostu elektrik tedarik etmek isteyen sanayi ve ticarethane müşterilerimizin "Yenilenebilir Enerji Sertifikası" (I-REC /International Renewable Energy Certificate) almalarına aracılık ediyoruz. Bu süreçte müşterilerimizin yanında yer alarak çevresel sürdürülebilirlik politikalarına destek vermekten büyük mutluluk duyduğumuzu ifade ederken, Özkan Çelik'i attığı bu değerli adım için kutluyoruz."

Özkan Çelik İdari Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Berna Özkan Hawkins de 2030 AB Yeşil Mutabakatı ve 2050 yılı Sıfır Karbon hedefleri doğrultusunda yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına ve I-REC’in önemine işaret ederek, "Özkan Çelik olarak sürdürülebilir bir üretim, gelecek öngörüsü ve insanlık için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız." ifadelerini kullandı.


AdminAdmin