GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2023 09:56   Güncelleme : 15-03-2023 10:23

Şanlıurfa Valiliğinden Sağanak Yağış Açıklaması

Şanlıurfa Valiliği yaşanan sağanak yağış felaketi ile ilgili açıklama yayınladı.

Şanlıurfa Valiliğinden Sağanak Yağış Açıklaması

Şanlıurfa Valiliği basın ve halkla ilişkiler Müdürlüğü tarafından sağanak yağışla ilgili resmi basın açıklaması yayınlandı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

"14.03.2023 Salı günü Şanlıurfa’yı etkisi altına alan şiddetli sağanak yağış, beraberinde getirdiği çeşitli olumsuzluklarla birlikte 15.03.2023 Çarşamba gününde de etkisini göstermeye devam etmektedir. 

 

Bu kapsamda; 15.03.2023 tarihinde ilimizdeki tüm okul kademelerinde eğitim ve öğretime bir gün ara verilmiş, kamu kurumlarında çalışan personellerimiz de idari izinli sayılmıştır.

 

Acil hizmetleri nedeniyle sağlık, AFAD, emniyet, jandarma, 112, karayolları, orman müdahale ve belediyelerde çalışan personeller bu kapsam dışında olup görevlerinin başında olacaklardır. 

 

Yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı halkımızın dikkatli ve tedbirli olması için gereken tüm uyarılar resmî kanallarımız aracılığıyla yapılmaktadır. Dere ve kanal taşmaları meydana gelebileceğinden, dere ve kanal yatağı yakınında bodrum ve zemin katta ikamet eden vatandaşlarımızın evlerini boşaltması güvenlik tedbiri olarak önceliklidir. Tüm hemşehrilerimizin gelen uyarıları dikkate almaları ve harfiyen uymaları, kendi güvenlikleri açısından önem arz etmektedir. 

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. "

 

Dün başlayan şiddetli yağış bugün de etkisini artırarak devam ediyor.

Haber: İbrahim Uyğur 

AdminAdmin