GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2023 12:16   Güncelleme : 17-03-2023 12:17

Şanlıurfa suya hasret kaldı

Şanlıurfa’da son yılların en büyük içme suyu sıkıntısı yaşanıyor. Yaşanan sel felaketinin ardından içme suyu şebekelerine ulaşamayan vatandaşlara kaymakamlıklar aracılığıyla su dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Şanlıurfa suya hasret kaldı

Yaşanan sel felaketinin ardından Şanlıurfa merkez ilçelerde şebeke suyu sıkıntısı yaşanıyor. Urfalı vatandaşlar belediye telefon hatlarını arayınca aldıkları cevaplar karşısında adeta şoka uğruyorlar. Belediyeler, ilçe kaymakamlarının tüm araçlara el koyduklarını ve su dağıtımının Kaymakamlıklar aracılığıyla gerçekleştirildiği konusunda bilgiler veriliyor.

İlçe kaymakamlıklarını arayan vatandaşların ise telefon hatlarına ulaşamadıkları öğrenilirken, tepkilerini dile getiren vatandaşlar ise; “mahallede yüzümüzü yıkayacak ve abdest alacak su bulamıyoruz. Bu konuda tüm yetkililer acil koduyla bir önlem almalı. Şu anda Şanlıurfa merkezde yaşayan tüm vatandaşlar olarak suya adeta hasret kaldık.

Kaymakamların el koyduğu belediye araçlarının acilen kenar mahallelerine temiz içme suyu vermesi gerekiyor. Fakat bu konuda arama yaptığımız Kaymakamlık hatlarına ne yazık ki ulaşamıyoruz. Bir an önce bu sorunun çözüme kavuşturulması gerekiyor” şeklinde konuştular. 

Haber: İbrahim UYGUR

AdminAdmin